PODCAST

Kamil Nawirski, Natalia Błaszczyk i goście przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej, rozmawiając na tematy:
💸 pozyskiwania funduszy,
🙌 budowania zespołów wolontariuszy,
🎯 realizacji projektów,
📢 promocji i dbania o wizerunek.

Ich rozmowy są pełne wskazówek i inspiracji dla przedstawicieli kół naukowych, organizacji studenckich, samorządów studentów, akademickich klubów sportowych, agend kultury.

Bądź na bieżąco z nowymi odcinkami i zajrzyj na nasze portale społecznościowe!

#45 Study-Life Balance | Work-Life Balance

#45 Study-Life Balance | Work-Life Balance

Balans między studiami, a życiem osobistym – jak to osiągnąć? O działalności na studiach i wykorzystaniu czasu na pożyteczne działania, jednocześnie zachowując study-life balance rozmawiają Kamil i Marcelina, którzy wspólnie w odcinkach omawiają studenckie tematy z perspektywy dwóch pokoleń. Omawiają również, jak technologia może wspierać produktywność i jakie nawyki warto wykształcić, aby osiągnąć lepszą równowagę między nauką a życiem osobistym.

czytaj dalej
#43 Jak poznawać ludzi na studiach?

#43 Jak poznawać ludzi na studiach?

🔈 Jak wyglądają studia z perspektywy pokolenia Z i jak nawiązywać wartościowe znajomości w erze cyfrowej? Jakie wyzwania stawia współczesne życie studenckie? jak działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich pomaga nawiązywać cenne znajomości? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych usłyszysz w tym odcinku, w którym Kamil i Marcelina dywagują o życiu studenckim pokolenia Z.

czytaj dalej
#42 Jak pracować z pokoleniem Z

#42 Jak pracować z pokoleniem Z

🔈 Jak wyglądają relacje między pokoleniem Z, a starszymi pokoleniami w pracy i nie tylko? Jak pokolenie Z wykorzystuje technologię do efektywnej nauki i pracy? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych usłyszysz w tym odcinku. O tym co charakteryzuje pokolenie Z, jak z nimi rozmawiać oraz co robić, aby każdemu żyło się lepiej w relacjach międzypokoleniowych opowiadają prowadzący podcastu – Kamil i Marcelina.

czytaj dalej
#41 Linkedin- pierwsze kroki

#41 Linkedin- pierwsze kroki

Jak wykorzystać LinkedIn w życiu akademickim i studenckim? Jak ten portal może służyć nie tylko jako narzędzie do budowania kontaktów zawodowych, ale również jako platforma do wymiany wiedzy i inspiracji?

czytaj dalej
#40 Młodzi dla biznesu

#40 Młodzi dla biznesu

Jak odnaleźć swoją ścieżkę zawodową i znaleźć “siebie” na rynku pracy? Jedną z odpowiedzi na to pytanie mogą być warsztaty i programy edukacyjne, które przybliżają nam świat biznesu już w szkole średniej. O tym, jak młodzi ludzie mogą eksplorować i rozwijać swoje przedsiębiorcze zainteresowania, opowiadać będą nasi dzisiejsi goście.

czytaj dalej
#39 Od studenta stażysty po CEO — rozmowa z founderem Vaqat

#39 Od studenta stażysty po CEO — rozmowa z founderem Vaqat

W najnowszym odcinku podcastu StudentPro, Kamil Nawirski rozmawia z Danielem założycielem spółki Vaqat, która powstała, aby ułatwiać zdalne mikrostaże i pomóc studentom w znalezieniu kariery, którą pokochają.. Gość odcinka opowie o przyszłości rynku pracy, o tym jak skutecznie połączyć karierę zawodową z hobby a przede wszystkim o stażach (sam odbył ich aż 9!) i o tym jak skutecznie je wykorzystać.

czytaj dalej
#38 Tutoring – zadbaj o swój rozwój podczas studiów

#38 Tutoring – zadbaj o swój rozwój podczas studiów

🔈 Czy tutoring może być kluczem do sukcesu w edukacji i rozwoju? Według Oliwii z TuTech – tak! Gościnią spotkania jest pasjonatka edukacji, która dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat roli tutoringu w kształtowaniu umiejętności i kompetencji młodych ludzi.

💬 W odcinku poruszamy tematy takie jak rola tutoringu w kształtowaniu przyszłości zawodowej, wpływ na rozwój osobisty, a także znaczenie wsparcia i mentorstwa w edukacji. Odcinek dostarcza inspirujących wskazówek i przemyśleń dotyczących korzyści płynących z angażowania się w programy tutoringowe.

czytaj dalej
#37 Między nutami a notatkami – wywiad z zespołem „Niezdecydowani”

#37 Między nutami a notatkami – wywiad z zespołem „Niezdecydowani”

🔈 A może rzucić to wszystko i zostać muzykiem? Wspólnie ze studentami, którzy tworzą zespół Niezdecydowani zapraszamy do świata muzyki. Poznamy ich historię od startu w 2022 roku do 45 tysięcy słuchaczy miesięcznie na Spotify(!) oraz odkryjemy jak połączyć studia z pasją – muzyką, jak powstaje zespół oraz skąd czerpać inspiracje 💡 Posłuchaj i odkryj, co się dzieje, kiedy Twoim życiem kieruje muzyka 🎶

czytaj dalej
#35 Kulisy Mentoringu — rozmowa z doświadczonym mentrorem

#35 Kulisy Mentoringu — rozmowa z doświadczonym mentrorem

🧐 Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak naprawdę wygląda relacja mentee-mentor? Jakie korzyści płyną z bycia częścią takiej szczególnej więzi? W najnowszym odcinku podcastu StudentPro zabieramy Cię w podróż po świecie mentoringu, odkrywając jego tajemnice i potęgę.

czytaj dalej
#34 życie w akademiku

#34 życie w akademiku

🏢 Czy współczesne akademiki rzeczywiście różnią się od tych sprzed kilku lat? W dzisiejszych czasach mówi się o mniej licznych modułach mieszkalnych, większej prywatności, a nawet o mniejszej liczbie imprez. Czy to prawda? W najnowszym odcinku podcastu “Życie w akademiku”, odkrywamy razem z naszymi gośćmi – doświadczonymi mieszkańcami akademika Politechniki Łódzkiej – Zwartek, jak naprawdę wygląda dzisiejsze życie studenckie za akademickimi murami.

czytaj dalej
#33 Erasmus: Pierwsze tygodnie za granicą

#33 Erasmus: Pierwsze tygodnie za granicą

🚀 Zastanawiasz się nad udziałem w Erasmusie? Ten odcinek jest właśnie dla Ciebie, zarówno jeśli jesteś już zdecydowany, jak i jeśli Erasmus jest dla Ciebie nowością.
– Jak poradzić sobie z wyzwaniami początkowych dni w obcym kraju i na nowej uczelni? 🌍
– Emocje, zaskoczenia i pierwsze wrażenia z życia za granicą 😯
– Klucze do sukcesu na Erasmusie: cierpliwość, otwartość i podejście “z uśmiechem” 🌟
– Przypomnienie: nie jesteśmy sami z problemami – inni studenci mogą być w podobnej sytuacji! 🤝
– Międzynarodowe relacje – esencja i największa wartość programu Erasmus 🌐

czytaj dalej
#32 Jak zbudować i przewieźć rakietę do USA?

#32 Jak zbudować i przewieźć rakietę do USA?

🔈 Odcinek o projektowaniu i budowaniu rakiet w PUT RocketLab na Politechnice Poznańskiej, które wygrywają zawody w USA. Dowiedz się, jakie możliwości i wyzwania niesie ze sobą uczestnictwo w takim inżynierskim projekcie. Przekonaj się, jakie umiejętności można zdobyć, a także jakie korzyści płyną z zaangażowania w studenckie koło naukowe.

Goście opowiadają m.in. o organizacji wyjazdów na międzynarodowe konkursy w USA. Dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wyzwaniami, które towarzyszą takim wyprawom, oraz tym, jak radzą sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.

czytaj dalej
#31 Bolid elektryczny mistrzów: Za kulisami sukcesu PWr Racing Team

#31 Bolid elektryczny mistrzów: Za kulisami sukcesu PWr Racing Team

🔈W najnowszym odcinku podcastu poznacie zespół PWr Racing Team z Politechniki Wrocławskiej – liderów w budowie elektrycznych, autonomicznych bolidów w formule student w Polsce! W studiu Karolina, Zuza i Paweł opowiadają o tym, czym jest „Formuła student”, jakie umiejętności rozwijają uczestnicy i dlaczego są najlepsi w swojej kategorii.

czytaj dalej
#30 Jedyna studencka lokomotywa z PL, która wygrywa zawody w UK

#30 Jedyna studencka lokomotywa z PL, która wygrywa zawody w UK

🔈 Goście z PUTrain opowiadają o swojej pracy w Kole Naukowym Inżynierów Transportu Publicznej Politechniki Poznańskiej, w którym budują lokomotywy na zawody Railway Challenge, organizowanych na torze Stapleford Miniature Railway w Wielkiej Brytanii. Dzielą się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z tym niezwykłym projektem.

🚂 To nie tylko rozmowa o budowie własnej lokomotywy przez studentów, ale także o zaangażowaniu i wyzwaniach oraz możliwościach, jakie można sobie samemu stworzyć w trakcie studiów. Jest to cenna wiedza i inspiracja dla studentów w całym kraju. 

czytaj dalej
#29 Etat czy firma? Jak dobrze promować działania?

#29 Etat czy firma? Jak dobrze promować działania?

🔈 W najnowszym odcinku StudentPro, zgłębiamy tajniki przedsiębiorczości razem z Krystianem Fickiem, doświadczonym przedsiębiorcą z ponad dziesięcioletnim stażem.

🎙️ Krystian Ficek z ROXART Agency, w przystępny sposób, dzieli się swoją wiedzą na temat życia w świecie biznesu, podkreślając, jak ważne jest posiadanie solidnej wiedzy i doświadczenia zanim zdecydujemy się na założenie własnej firmy. Opowiada o tym, jak wybrał drogę przedsiębiorczości, wskazując na kluczowe narzędzia, takie jak książki, kursy online oraz networkingu z innymi przedsiębiorcami.

🌐 Odcinek pod patronatem Rebelpolis, gdzie praktyka spotyka się z chęcią dzielenia się wiedzą, współpracą oraz mnóstwem inspiracji.

czytaj dalej
#28 Koniec studiów i co dalej?

#28 Koniec studiów i co dalej?

🔈 Finałowy odcinek 2. sezonu StudentPro to odpowiedź na pytanie: co dalej po studiach? Koniec studiów i pełne wejście na rynek pracy często są dużym wyzwaniem i dlatego chcemy porozmawiać m.in. o tym od czego zacząć, aby wejść na rynek i zacząć rozwijać się w pracy marzeń?

🎙️Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk odpowiedzą na pytania o to, jakie mamy możliwości i różne drogi po studiach, gdzie szukać pracy i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, od czego zacząć przebranżowienie i przede wszystkim jak nie zgubić siebie w tym dorosłym życiu pomiędzy domem i pracą 🙂

czytaj dalej
#27 Motywacja, jak wytrwać do końca?

#27 Motywacja, jak wytrwać do końca?

🔈 Motywacja, efektywne działanie… Jak znaleźć chęci do działania? Jak sprawić, że będziemy efektywnie dążyć do celu? I przede wszystkim – jak znaleźć moc, aby wstać z kanapy i oderwać się od oglądania serialu?

🎙️Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk rozmawiają o tym, co to jest motywacja, skąd ją wziąć i dlaczego jest nam potrzebna oraz dzielą się swoimi sposobami na jej utrzymanie. Temat, który bliski jest wszystkim, w szczególności studentom 😉

czytaj dalej
#26 Narzędzia AI dla studentów. Wywiad Chat GPT

#26 Narzędzia AI dla studentów. Wywiad Chat GPT

🔈 Następny wywiad StudentPro to wyjątkowe spotkanie Kamila z…
🎙️ Chat GPT!
Dowiecie się z niego między innymi:
✅ Jak Chat GPT może pomóc w działalności studenckiej?
✅ Dlaczego należy potwierdzać informacje, które daje nam chat?
✅ Czy zdarza się, że chat… kłamie?
✅ Kiedy warto skorzystać z pomocy chatu?
✅ Jak ten model językowy zdobywa wiedzę?

czytaj dalej
#25 Jak przygotować dobre szkolenie? Wywiad Paula Socha

#25 Jak przygotować dobre szkolenie? Wywiad Paula Socha

W kolejnym wywiadzie StudentPro mówimy o szkoleniach, dowiesz się między innymi
✅Jak je bardzo dobrze przygotować?
✅Skąd wiedzieć jakie szkolenia są aktualnie „na topie”?
✅W jaki sposób radzić sobie ze stresem?
✅W jaki sposób zainteresować odbiorców

czytaj dalej
#24 Co może Samorząd Studencki? Wywiad Bartłomiej Postek

#24 Co może Samorząd Studencki? Wywiad Bartłomiej Postek

🎙️Bartłomiej Postek — Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w latach 2009-2010, Prezes Hanza IT (dawniej Funmedia), inwestor, pomysłodawca społeczności Rebelpolis i doradca startupów.
W tym odcinku podcastu dowiesz się m.in.
✅Czym zajmuje się samorząd studencki?
✅Jak duży wpływ ma samorząd studencki?
✅Czego można się nauczyć będąc w samorządzie?  

czytaj dalej
#18 Firma po kole naukowym

#18 Firma po kole naukowym

Wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi firmy po kole naukowym. Kamil wraz z naszym gościem rozmawiają o tym, jak znaleźć pomysł, czego najbardziej potrzebuje młoda firma oraz jakie wsparcie może zaoferować uczelnia dla firmy swoich studentów czy absolwentów. Oprócz tego nasz ekspert przekaże kilka porad dla studentów w kołach, którzy myślą o życiu przedsiębiorcy i zdradzi swoje sposoby radzenia sobie z napiętym kalendarzem.

czytaj dalej
#17 Przedsiębiorczość, czyli co?

#17 Przedsiębiorczość, czyli co?

🔈 Co to znaczy być przedsiębiorczym? Czy to zawsze oznacza zakładanie firmy a może startupu? Może to szersze pojęcie? Jakie cechy ma przedsiębiorcza osoba?
Jak wystartować z własnym biznesem? Od czego zacząć? Jak szukać pomysłu na biznes?

czytaj dalej
#16 Zarządzanie sobą w czasie

#16 Zarządzanie sobą w czasie

Kto z nas nie skarżył się nigdy na brak czasu, dużo pracy czy zajęć po godzinach i związane z tym zmęczenie? Chyba na świecie nie ma takiej osoby, a już szczególnie wśród osób zaangażowanych. 🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk rozmawiają o tym, jak pochwycić i ogarnąć czas, żeby móc zająć się tajnikami prowadzenia działalności studenckiej i nie zgubić przy tym swojej chęci do działania i momentów z życia osobistego.

czytaj dalej
Podsumowanie 1. sezonu StudentPro

Podsumowanie 1. sezonu StudentPro

Aby umilić oczekiwanie na 2. sezon StudentPro zachęcamy do zapoznania się z odcinkami z 1. sezonu. Dla ułatwienia, stworzyliśmy dla Was listę odcinków z najwyższą liczbą odsłuchań oraz tych najmniej odkrytych. 

czytaj dalej
#14 Kogo poprosić o pomoc, zanim odezwę się do sponsorów– patronaty honorowe i medialne

#14 Kogo poprosić o pomoc, zanim odezwę się do sponsorów– patronaty honorowe i medialne

🔈W jakiej kolejności zapraszać sponsorów, patronaty medialne i honorowe? Jak ustalić, że ktoś jest naszym partnerem i kogo można poprosić o pomoc.
📞 Karina Skowrońska — studenta IV roku Inżynierii Zarządzania Politechniki Wrocławskiej i koordynatora akcji Nocne Listowanie w latach 2021-2022, wydarzenie to polega na odręcznym pisaniu listów przez społeczność uczelni z prośbą o wsparcie Funduszu Stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. W 2022 roku akcja otrzymała miano najlepszego projektu społecznego w konkursie Dolnośląskiego Klubu Kapitału.

czytaj dalej
#13 (ZŻW): Jak utrzymywać kontakt z byłymi działaczami naszej organizacji?

#13 (ZŻW): Jak utrzymywać kontakt z byłymi działaczami naszej organizacji?

🔈 Niezależne zrzeszenie Studentów działa od ponad 40 lat i obecnie jest obecne w blisko 30 uczelniach. Stale utrzymuje kontakt ze swoimi Alumnami. Jak to robią i czy warto?
💬 Michał Kucharski — Sekretarz Generalny Niezależnego Zrzeszenia Studentów, który m.in. jest ekspertem NZSu ds. alumnów. Na co dzień student Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

czytaj dalej
#12: Sponsoring a filantropia

#12: Sponsoring a filantropia

🔈Poza tradycyjną formą marketingu tj. reklamy w telewizji, radiu, czy gazecie, firmy coraz bardziej zaczynają dostrzegać potencjał inwestowania w sponsoring inicjatyw. Jednak czy tę część społecznej odpowiedzialności można nazwać filantropią? Spojler alert:NIEzbyt. Dlaczego i jak w takim razie rozróżniać te terminy wyjaśnimy w tym odcinku!

czytaj dalej
#11 Dlaczego firmy angażują się we współpracę ze studentami?

#11 Dlaczego firmy angażują się we współpracę ze studentami?

🔈Za rozwojem projektu, często kryje się większe zapotrzebowanie na fundusze. Jak więc rozszerzyć nasz budżet? W końcu sztuką nie jest dostrzeżenie tego problemu, a znalezienie rozwiązania. Jednym z nich jest zaproszenie firm do zaangażowania się w nasz projekt.
🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej. Gościem odcinka jest:
📞 Marcin Styrna – trener z uprawnieniami pedagogicznymi, facylitator, doradca, przedsiębiorca, członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu. Przez lata aktywnie działał w samorządzie studenckim, sprawował m.in. funkcje: Senatora Politechniki Krakowskiej, Przewodniczącego Samorządu Studentów oraz Doktorantów Politechniki Krakowskiej czy Przewodniczącego Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa.

czytaj dalej
#10 Jak opanować ponad 100 wolontariuszy w organizacji. Rozmowa z szefową Akademickiego Radia LUZ

#10 Jak opanować ponad 100 wolontariuszy w organizacji. Rozmowa z szefową Akademickiego Radia LUZ

🔈 Akademickie Radio LUZ – stacja radiowa Politechniki Wrocławskiej tworzona głównie przez wolontariuszy z wrocławskich uczelni. Dziennikarze zajmują się pracą w pięciu redakcjach: kulturalnej, newsroomie, popularnonaukowej, sportowej i muzycznej oraz dwóch działach: Dziale Promocji, oraz Dziale Realizacji Dźwięku. Ich przedstawiciele zajmują się tworzeniem formatu muzycznego, promocją radia, prowadzeniem audycji i ich realizacją. Radio działa od 2004 rok, a w 2006 ma koncesję FM i nadaje we Wrocławiu i okolicach jako radio niekomercyjne (bez reklam). Od 2015 rok radio tworzy ponad 100 osób.

czytaj dalej
#8 Organizacja projektów – jak dobrze zacząć?

#8 Organizacja projektów – jak dobrze zacząć?

🔈Jak ‘zaprojektować’ projekt? Od czego zacząć, jak się przygotować i o czym pamiętać, żeby uniknąć błędów? Czyli o zabieraniu się od zera za nową inicjatywę. Zaczynając nowy projekt, szczególnie mocno nas angażujący, wręcz przebieramy nogami, aby już go zacząć.
Jednak warto na chwilę przystopować i dać sobie czas na przemyślenie kilku rzeczy. Jakich?

czytaj dalej
#6 Jak zbudować budżet projektu studenckiego?

#6 Jak zbudować budżet projektu studenckiego?

🔈 Realizacja projektów studenckich, często z małym budżetem, jest nie lada wyzwaniem. Jak nie zwariować i okiełznać nasz budżet? Czyli o wyborze najskuteczniejszych sposobów na rozplanowanie i wykorzystanie zasobów, aby pomyślnie i terminowo zrealizować swoje przedsięwzięcie. 

czytaj dalej
#5 (ZŻW): Rekrutacja wideo do koła naukowego PWr Solar Boat Team

#5 (ZŻW): Rekrutacja wideo do koła naukowego PWr Solar Boat Team

🔈 PWr Solar Boat od kilku lat buduje łódź zasilaną energią słoneczną i oprócz udziału w międzynarodowych konkurach łodzi solarnych dostarczacie sobie dużo materiałów do badań i publikacji oraz ćwiczycie w praktyce teorię ze studiów. W podcaście rozmawiamy o rekrutacji wideo do koła naukowego, która pojawiła się m.in na LinkiedIn.
💬 Marta Stempniak — Wiceprezes PWr Solar Boat Team, liderka działu R&D.

czytaj dalej
#3 Rekrutacja do organizacji studenckich

#3 Rekrutacja do organizacji studenckich

🔈Nabór do organizacji… jak zacząć, jakie są typy rekrutacji i pierwszy kontakt z zainteresowanymi. O dobrym przeprowadzeniu procesu rekrutacji, czyli znalezieniu odpowiednich osób do organizacji rozmawiamy w trzecim odcinku podcastu StudentPro.

czytaj dalej
#2 Zarządzanie projektami opartymi o wolontariat

#2 Zarządzanie projektami opartymi o wolontariat

🔈Niezależnie od tego, czy chcemy zrealizować projekt wolontariacki z udziałem kilkuset wolontariuszy, czy też potrzebujemy tylko jednej, kilku lub kilkunastu osób, które mogłyby nam pomóc, musimy mieć przemyślaną strategię i pomyśleć o efektywnym koordynowaniu wolontariuszami. Dobrze zarządzany zespół wolontariuszy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, to siła napędowa organizacji. Warto mieć na uwadze, że wolontariusze są wręcz wizytówką projektu. Dlatego bierzemy pod lupę temat zarządzania projektami opartymi o wolontariat.

czytaj dalej
#1 Trailer, czyli preludium StudentPro

#1 Trailer, czyli preludium StudentPro

🔈StudentPro – najkrócej, to inicjatywa dla aktywnych studentów, którzy działają społecznie w trakcie studiów, więc autorzy i ich goście będą rozmawiać o:

zarządzaniu projektami,
rekrutacji i budowaniu zespołu
promocji działań studenckich
budżetach i współpracy z firmami.

czytaj dalej
#0 Czy działalność studencka ma sens?

#0 Czy działalność studencka ma sens?

🔈Koła naukowe, organizacje studenckie, samorządy… to tylko namiastka możliwości jakich możemy się podjąć, żeby urozmaicić naszą studencką przygodę. Ale tak właściwie, cytując klasyka: „Po co to komu, a komu to potrzebne?” Czy warto w ogóle się za to zabierać? Rozważymy jakie wartości i korzyści wynikają z działalności studenckiej, a ponadto jak dobrze dopasować organizację (a może nawet kilka inicjatyw) do swoich potrzeb.

czytaj dalej

Słuchaj w Twojej ulubionej aplikacji podcastowej:

;

Ostatnie wpisy