Kamil Nawirski, Natalia Błaszczyk i goście przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej, rozmawiając na tematy:
💸 pozyskiwania funduszy,
🙌 budowania zespołów wolontariuszy,
🎯 realizacji projektów,
📢 promocji i dbania o wizerunek.
Ich rozmowy są pełne wskazówek i inspiracji dla przedstawicieli kół naukowych, organizacji studenckich, samorządów studentów, akademickich klubów sportowych, agend kultury.
#19 Networking i innowacje
🔈 Kolejny wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi budowania sieci kontaktów. Kamil wraz z...
#18 Firma po kole naukowym
Wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi firmy po kole naukowym. Kamil wraz z naszym gościem rozmawiają o tym, jak znaleźć pomysł, czego najbardziej potrzebuje młoda firma oraz jakie wsparcie może zaoferować uczelnia dla firmy swoich studentów czy absolwentów. Oprócz tego nasz ekspert przekaże kilka porad dla studentów w kołach, którzy myślą o życiu przedsiębiorcy i zdradzi swoje sposoby radzenia sobie z napiętym kalendarzem.
#17 Przedsiębiorczość, czyli co?
🔈 Co to znaczy być przedsiębiorczym? Czy to zawsze oznacza zakładanie firmy a może startupu? Może to szersze pojęcie? Jakie cechy ma przedsiębiorcza osoba?
Jak wystartować z własnym biznesem? Od czego zacząć? Jak szukać pomysłu na biznes?
#16 Zarządzanie sobą w czasie
Kto z nas nie skarżył się nigdy na brak czasu, dużo pracy czy zajęć po godzinach i związane z tym zmęczenie? Chyba na świecie nie ma takiej osoby, a już szczególnie wśród osób zaangażowanych. 🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk rozmawiają o tym, jak pochwycić i ogarnąć czas, żeby móc zająć się tajnikami prowadzenia działalności studenckiej i nie zgubić przy tym swojej chęci do działania i momentów z życia osobistego.
Podsumowanie 1. sezonu StudentPro
Aby umilić oczekiwanie na 2. sezon StudentPro zachęcamy do zapoznania się z odcinkami z 1. sezonu. Dla ułatwienia, stworzyliśmy dla Was listę odcinków z najwyższą liczbą odsłuchań oraz tych najmniej odkrytych.
#15 Fundraising i crowdfunding w projektach studenckich
🔈 Crowdfunding, fundraising a między tym jeszcze sponsoring. Co jest co i jak się za to zabrać. W...
#14 Kogo poprosić o pomoc, zanim odezwę się do sponsorów– patronaty honorowe i medialne
🔈W jakiej kolejności zapraszać sponsorów, patronaty medialne i honorowe? Jak ustalić, że ktoś jest naszym partnerem i kogo można poprosić o pomoc.
📞 Karina Skowrońska — studenta IV roku Inżynierii Zarządzania Politechniki Wrocławskiej i koordynatora akcji Nocne Listowanie w latach 2021-2022, wydarzenie to polega na odręcznym pisaniu listów przez społeczność uczelni z prośbą o wsparcie Funduszu Stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. W 2022 roku akcja otrzymała miano najlepszego projektu społecznego w konkursie Dolnośląskiego Klubu Kapitału.
#13 (ZŻW): Jak utrzymywać kontakt z byłymi działaczami naszej organizacji?
🔈 Niezależne zrzeszenie Studentów działa od ponad 40 lat i obecnie jest obecne w blisko 30 uczelniach. Stale utrzymuje kontakt ze swoimi Alumnami. Jak to robią i czy warto?
💬 Michał Kucharski — Sekretarz Generalny Niezależnego Zrzeszenia Studentów, który m.in. jest ekspertem NZSu ds. alumnów. Na co dzień student Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.
#12: Sponsoring a filantropia
🔈Poza tradycyjną formą marketingu tj. reklamy w telewizji, radiu, czy gazecie, firmy coraz bardziej zaczynają dostrzegać potencjał inwestowania w sponsoring inicjatyw. Jednak czy tę część społecznej odpowiedzialności można nazwać filantropią? Spojler alert:NIEzbyt. Dlaczego i jak w takim razie rozróżniać te terminy wyjaśnimy w tym odcinku!
#11 Dlaczego firmy angażują się we współpracę ze studentami?
🔈Za rozwojem projektu, często kryje się większe zapotrzebowanie na fundusze. Jak więc rozszerzyć nasz budżet? W końcu sztuką nie jest dostrzeżenie tego problemu, a znalezienie rozwiązania. Jednym z nich jest zaproszenie firm do zaangażowania się w nasz projekt.
🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej. Gościem odcinka jest:
📞 Marcin Styrna – trener z uprawnieniami pedagogicznymi, facylitator, doradca, przedsiębiorca, członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu. Przez lata aktywnie działał w samorządzie studenckim, sprawował m.in. funkcje: Senatora Politechniki Krakowskiej, Przewodniczącego Samorządu Studentów oraz Doktorantów Politechniki Krakowskiej czy Przewodniczącego Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa.
#10 Jak opanować ponad 100 wolontariuszy w organizacji. Rozmowa z szefową Akademickiego Radia LUZ
🔈 Akademickie Radio LUZ – stacja radiowa Politechniki Wrocławskiej tworzona głównie przez wolontariuszy z wrocławskich uczelni. Dziennikarze zajmują się pracą w pięciu redakcjach: kulturalnej, newsroomie, popularnonaukowej, sportowej i muzycznej oraz dwóch działach: Dziale Promocji, oraz Dziale Realizacji Dźwięku. Ich przedstawiciele zajmują się tworzeniem formatu muzycznego, promocją radia, prowadzeniem audycji i ich realizacją. Radio działa od 2004 rok, a w 2006 ma koncesję FM i nadaje we Wrocławiu i okolicach jako radio niekomercyjne (bez reklam). Od 2015 rok radio tworzy ponad 100 osób.
#9 Czy koło naukowe potrzebuje strony www, logo i wizytówki?
🔈Komunikacja, wyróżnianie się na tle innych i popularyzacja organizacji. Poza samymi wolontariuszami odpowiedzialne są też za to materiały reklamowe. To właśnie promocja decyduje często o powodzeniu naszych przedsięwzięć i czyni nas rozpoznawalnymi. Znane koła mają większą szansę na werbowanie nowych, ambitnych ludzi, a także łatwiej jest im zdobywać finanse.
🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej. Gościem odcinka jest:
📞 Magdalena Klimek – która w latach 2013-2017 kierowała działem marketingu w PWR Racing Team – zespołem, który buduje bolidy wyścigowe i rokrocznie bierze udział w międzynarodowych zawodach Formula Student.
#8 Organizacja projektów – jak dobrze zacząć?
🔈Jak ‘zaprojektować’ projekt? Od czego zacząć, jak się przygotować i o czym pamiętać, żeby uniknąć błędów? Czyli o zabieraniu się od zera za nową inicjatywę. Zaczynając nowy projekt, szczególnie mocno nas angażujący, wręcz przebieramy nogami, aby już go zacząć.
Jednak warto na chwilę przystopować i dać sobie czas na przemyślenie kilku rzeczy. Jakich?
#7 (ZŻW): Przygotowanie kampanii społecznej przez koło naukowe
🔈Koło Naukowe White Hats, w którym studenci poznają aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Ponieważ ich celem jest szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci przygotowali kampanię społeczna „Cyberakcja – bezpieczna bankowa aplikacja” .
#6 Jak zbudować budżet projektu studenckiego?
🔈 Realizacja projektów studenckich, często z małym budżetem, jest nie lada wyzwaniem. Jak nie zwariować i okiełznać nasz budżet? Czyli o wyborze najskuteczniejszych sposobów na rozplanowanie i wykorzystanie zasobów, aby pomyślnie i terminowo zrealizować swoje przedsięwzięcie.
#5 (ZŻW): Rekrutacja wideo do koła naukowego PWr Solar Boat Team
🔈 PWr Solar Boat od kilku lat buduje łódź zasilaną energią słoneczną i oprócz udziału w międzynarodowych konkurach łodzi solarnych dostarczacie sobie dużo materiałów do badań i publikacji oraz ćwiczycie w praktyce teorię ze studiów. W podcaście rozmawiamy o rekrutacji wideo do koła naukowego, która pojawiła się m.in na LinkiedIn.
💬 Marta Stempniak — Wiceprezes PWr Solar Boat Team, liderka działu R&D.
#4 Komitet organizacyjny: 5 stanowisk, jakie są potrzebne
🔈 Jakie są kluczowe osoby w projekcie? O jakich stanowiskach nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy, aby projekt zakończył się sukcesem? Jak organizować zespoły, by skutecznie stawiały czoła wyzwaniom niezależnie od problemów, jakie napotkają na swojej drodze?
#3 Rekrutacja do organizacji studenckich
🔈Nabór do organizacji… jak zacząć, jakie są typy rekrutacji i pierwszy kontakt z zainteresowanymi. O dobrym przeprowadzeniu procesu rekrutacji, czyli znalezieniu odpowiednich osób do organizacji rozmawiamy w trzecim odcinku podcastu StudentPro.
#2 Zarządzanie projektami opartymi o wolontariat
🔈Niezależnie od tego, czy chcemy zrealizować projekt wolontariacki z udziałem kilkuset wolontariuszy, czy też potrzebujemy tylko jednej, kilku lub kilkunastu osób, które mogłyby nam pomóc, musimy mieć przemyślaną strategię i pomyśleć o efektywnym koordynowaniu wolontariuszami. Dobrze zarządzany zespół wolontariuszy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, to siła napędowa organizacji. Warto mieć na uwadze, że wolontariusze są wręcz wizytówką projektu. Dlatego bierzemy pod lupę temat zarządzania projektami opartymi o wolontariat.
#1 Trailer, czyli preludium StudentPro
🔈StudentPro – najkrócej, to inicjatywa dla aktywnych studentów, którzy działają społecznie w trakcie studiów, więc autorzy i ich goście będą rozmawiać o:
zarządzaniu projektami,
rekrutacji i budowaniu zespołu
promocji działań studenckich
budżetach i współpracy z firmami.
#0 Czy działalność studencka ma sens?
🔈Koła naukowe, organizacje studenckie, samorządy… to tylko namiastka możliwości jakich możemy się podjąć, żeby urozmaicić naszą studencką przygodę. Ale tak właściwie, cytując klasyka: „Po co to komu, a komu to potrzebne?” Czy warto w ogóle się za to zabierać? Rozważymy jakie wartości i korzyści wynikają z działalności studenckiej, a ponadto jak dobrze dopasować organizację (a może nawet kilka inicjatyw) do swoich potrzeb.
Słuchaj w Twojej ulubionej aplikacji podcastowej:
Ostatnie wpisy
#19 Networking i innowacje
🔈 Kolejny wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi budowania sieci kontaktów. Kamil wraz z...
#18 Firma po kole naukowym
🔈 Wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi firmy po kole naukowym. Kamil wraz z naszym gościem...