#42 Jak pracować z pokoleniem Z
🔈 Jak wyglądają relacje między pokoleniem Z, a starszymi pokoleniami w pracy i nie tylko? Jak pokolenie Z wykorzystuje technologię do efektywnej nauki i pracy? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych usłyszysz w tym odcinku. O tym co charakteryzuje pokolenie Z, jak z nimi rozmawiać oraz co robić, aby każdemu żyło się lepiej w relacjach międzypokoleniowych opowiadają prowadzący podcastu – Kamil i Marcelina.
#39 Od studenta stażysty po CEO — rozmowa z founderem Vaqat
W najnowszym odcinku podcastu StudentPro, Kamil Nawirski rozmawia z Danielem założycielem spółki Vaqat, która powstała, aby ułatwiać zdalne mikrostaże i pomóc studentom w znalezieniu kariery, którą pokochają.. Gość odcinka opowie o przyszłości rynku pracy, o tym jak skutecznie połączyć karierę zawodową z hobby a przede wszystkim o stażach (sam odbył ich aż 9!) i o tym jak skutecznie je wykorzystać.
#36 Koordynacja ogólnopolskiego wydarzenia IAESTE CaseWeek
🔈 Czy nauka na uczelni jest jak spacer po chmurach? Jak zejść na ziemię i poznać praktykę pracy specjalisty? To możliwe podczas IAESTE Case Week – to jak maraton, tylko zamiast biegać, studenci i absolwenci zdobywają wiedzę i doświadczenie.
#34 życie w akademiku
🏢 Czy współczesne akademiki rzeczywiście różnią się od tych sprzed kilku lat? W dzisiejszych czasach mówi się o mniej licznych modułach mieszkalnych, większej prywatności, a nawet o mniejszej liczbie imprez. Czy to prawda? W najnowszym odcinku podcastu “Życie w akademiku”, odkrywamy razem z naszymi gośćmi – doświadczonymi mieszkańcami akademika Politechniki Łódzkiej – Zwartek, jak naprawdę wygląda dzisiejsze życie studenckie za akademickimi murami.
#32 Jak zbudować i przewieźć rakietę do USA?
🔈 Odcinek o projektowaniu i budowaniu rakiet w PUT RocketLab na Politechnice Poznańskiej, które wygrywają zawody w USA. Dowiedz się, jakie możliwości i wyzwania niesie ze sobą uczestnictwo w takim inżynierskim projekcie. Przekonaj się, jakie umiejętności można zdobyć, a także jakie korzyści płyną z zaangażowania w studenckie koło naukowe.
Goście opowiadają m.in. o organizacji wyjazdów na międzynarodowe konkursy w USA. Dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wyzwaniami, które towarzyszą takim wyprawom, oraz tym, jak radzą sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.
#30 Jedyna studencka lokomotywa z PL, która wygrywa zawody w UK
🔈 Goście z PUTrain opowiadają o swojej pracy w Kole Naukowym Inżynierów Transportu Publicznej Politechniki Poznańskiej, w którym budują lokomotywy na zawody Railway Challenge, organizowanych na torze Stapleford Miniature Railway w Wielkiej Brytanii. Dzielą się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z tym niezwykłym projektem.
🚂 To nie tylko rozmowa o budowie własnej lokomotywy przez studentów, ale także o zaangażowaniu i wyzwaniach oraz możliwościach, jakie można sobie samemu stworzyć w trakcie studiów. Jest to cenna wiedza i inspiracja dla studentów w całym kraju.
#23 Ogólnopolska kampania wyborcza do Samorządu Studenckiego? Wywiad Bartosz Wiszniowski
🎙️Bartosz Wiszniowski – Przewodniczący Forum Uczelni Technicznych
Nasz gość odpowie m.in. na pytania:
✅Skąd wzięła się decyzja o kandydowaniu?
✅Jak rozpoczął planowanie kampanii?
✅W jaki sposób dobrał ludzi do sztabu i jak po wygranej złożył zarząd?
✅Jakie ma plany na budowanie społeczności?
#18 Firma po kole naukowym
Wywiad StudentPro poświęcony jest tematowi firmy po kole naukowym. Kamil wraz z naszym gościem rozmawiają o tym, jak znaleźć pomysł, czego najbardziej potrzebuje młoda firma oraz jakie wsparcie może zaoferować uczelnia dla firmy swoich studentów czy absolwentów. Oprócz tego nasz ekspert przekaże kilka porad dla studentów w kołach, którzy myślą o życiu przedsiębiorcy i zdradzi swoje sposoby radzenia sobie z napiętym kalendarzem.
#10 Jak opanować ponad 100 wolontariuszy w organizacji. Rozmowa z szefową Akademickiego Radia LUZ
🔈 Akademickie Radio LUZ – stacja radiowa Politechniki Wrocławskiej tworzona głównie przez wolontariuszy z wrocławskich uczelni. Dziennikarze zajmują się pracą w pięciu redakcjach: kulturalnej, newsroomie, popularnonaukowej, sportowej i muzycznej oraz dwóch działach: Dziale Promocji, oraz Dziale Realizacji Dźwięku. Ich przedstawiciele zajmują się tworzeniem formatu muzycznego, promocją radia, prowadzeniem audycji i ich realizacją. Radio działa od 2004 rok, a w 2006 ma koncesję FM i nadaje we Wrocławiu i okolicach jako radio niekomercyjne (bez reklam). Od 2015 rok radio tworzy ponad 100 osób.
#5 (ZŻW): Rekrutacja wideo do koła naukowego PWr Solar Boat Team
🔈 PWr Solar Boat od kilku lat buduje łódź zasilaną energią słoneczną i oprócz udziału w międzynarodowych konkurach łodzi solarnych dostarczacie sobie dużo materiałów do badań i publikacji oraz ćwiczycie w praktyce teorię ze studiów. W podcaście rozmawiamy o rekrutacji wideo do koła naukowego, która pojawiła się m.in na LinkiedIn.
💬 Marta Stempniak — Wiceprezes PWr Solar Boat Team, liderka działu R&D.
Komitet organizacyjny: 5 stanowisk jakie są potrzebne
„Bez mojego zespołu bym tego nie osiągnął” – słyszeliście to kiedyś? Duże projekty to zawsze praca...
#4 Komitet organizacyjny: 5 stanowisk, jakie są potrzebne
🔈 Jakie są kluczowe osoby w projekcie? O jakich stanowiskach nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy, aby projekt zakończył się sukcesem? Jak organizować zespoły, by skutecznie stawiały czoła wyzwaniom niezależnie od problemów, jakie napotkają na swojej drodze?
#3 Rekrutacja do organizacji studenckich
🔈Nabór do organizacji… jak zacząć, jakie są typy rekrutacji i pierwszy kontakt z zainteresowanymi. O dobrym przeprowadzeniu procesu rekrutacji, czyli znalezieniu odpowiednich osób do organizacji rozmawiamy w trzecim odcinku podcastu StudentPro.
Rekrutacja do kół naukowych i organizacji studenckich
Jak już się wyczerpią Wasze zasoby najbliższych znajomych i rodzinne warto pomyśleć o naborze do...
Budowanie zespołu wolontariuszy
Myślicie, że zaangażowanie wolontariuszy jest trudniejsze niż zatrudnianie pracowników? Nic...
Ostatnie wpisy
#44 Kiedy iść do pracy? Jak zdobywać doświadczenie?
🔈 Kiedy najlepiej zacząć pracować? Jak zdobyć cenne doświadczenia, które później wykorzystasz w...
#42 Jak pracować z pokoleniem Z
🔈 Jak wyglądają relacje między pokoleniem Z, a starszymi pokoleniami w pracy i nie tylko? Jak...