#44 Kiedy iść do pracy? Jak zdobywać doświadczenie?
🔈 Kiedy najlepiej zacząć pracować? Jak zdobyć cenne doświadczenia, które później wykorzystasz w pracy? O działalności w organizacjach studenckich, a wykorzystaniu umiejętności tam zdobytych, w pracy rozmawiają Kamil i Marcelina, którzy wspólnie w odcinkach rozmawiają o tematach studenckich z perspektywy dwóch pokoleń.
#41 Linkedin- pierwsze kroki
Jak wykorzystać LinkedIn w życiu akademickim i studenckim? Jak ten portal może służyć nie tylko jako narzędzie do budowania kontaktów zawodowych, ale również jako platforma do wymiany wiedzy i inspiracji?
#37 Między nutami a notatkami – wywiad z zespołem „Niezdecydowani”
🔈 A może rzucić to wszystko i zostać muzykiem? Wspólnie ze studentami, którzy tworzą zespół Niezdecydowani zapraszamy do świata muzyki. Poznamy ich historię od startu w 2022 roku do 45 tysięcy słuchaczy miesięcznie na Spotify(!) oraz odkryjemy jak połączyć studia z pasją – muzyką, jak powstaje zespół oraz skąd czerpać inspiracje 💡 Posłuchaj i odkryj, co się dzieje, kiedy Twoim życiem kieruje muzyka 🎶
#30 Jedyna studencka lokomotywa z PL, która wygrywa zawody w UK
🔈 Goście z PUTrain opowiadają o swojej pracy w Kole Naukowym Inżynierów Transportu Publicznej Politechniki Poznańskiej, w którym budują lokomotywy na zawody Railway Challenge, organizowanych na torze Stapleford Miniature Railway w Wielkiej Brytanii. Dzielą się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z tym niezwykłym projektem.
🚂 To nie tylko rozmowa o budowie własnej lokomotywy przez studentów, ale także o zaangażowaniu i wyzwaniach oraz możliwościach, jakie można sobie samemu stworzyć w trakcie studiów. Jest to cenna wiedza i inspiracja dla studentów w całym kraju.
#29 Etat czy firma? Jak dobrze promować działania?
🔈 W najnowszym odcinku StudentPro, zgłębiamy tajniki przedsiębiorczości razem z Krystianem Fickiem, doświadczonym przedsiębiorcą z ponad dziesięcioletnim stażem.
🎙️ Krystian Ficek z ROXART Agency, w przystępny sposób, dzieli się swoją wiedzą na temat życia w świecie biznesu, podkreślając, jak ważne jest posiadanie solidnej wiedzy i doświadczenia zanim zdecydujemy się na założenie własnej firmy. Opowiada o tym, jak wybrał drogę przedsiębiorczości, wskazując na kluczowe narzędzia, takie jak książki, kursy online oraz networkingu z innymi przedsiębiorcami.
🌐 Odcinek pod patronatem Rebelpolis, gdzie praktyka spotyka się z chęcią dzielenia się wiedzą, współpracą oraz mnóstwem inspiracji.
#24 Co może Samorząd Studencki? Wywiad Bartłomiej Postek
🎙️Bartłomiej Postek — Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w latach 2009-2010, Prezes Hanza IT (dawniej Funmedia), inwestor, pomysłodawca społeczności Rebelpolis i doradca startupów.
W tym odcinku podcastu dowiesz się m.in.
✅Czym zajmuje się samorząd studencki?
✅Jak duży wpływ ma samorząd studencki?
✅Czego można się nauczyć będąc w samorządzie?
#22 bonus Jak ciekawie opowiadać o działalności studenckiej i kół naukowych? Wywiad Paweł Tkaczyk
Z tego wyjątkowego odcinka dowiesz się m.in.:
✅Jak to się stało, że Paweł zarabia na życie opowiadaniem historii?
✅Jaką wartość dla firm, z którymi chcemy współpracować mamy jako studenci?
✅W jaki sposób komunikować do studentów?
✅Jak stworzyć markę w środowisku, kiedy odbiorcy zmieniają się co 3/5 lat?
#14 Kogo poprosić o pomoc, zanim odezwę się do sponsorów– patronaty honorowe i medialne
🔈W jakiej kolejności zapraszać sponsorów, patronaty medialne i honorowe? Jak ustalić, że ktoś jest naszym partnerem i kogo można poprosić o pomoc.
📞 Karina Skowrońska — studenta IV roku Inżynierii Zarządzania Politechniki Wrocławskiej i koordynatora akcji Nocne Listowanie w latach 2021-2022, wydarzenie to polega na odręcznym pisaniu listów przez społeczność uczelni z prośbą o wsparcie Funduszu Stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. W 2022 roku akcja otrzymała miano najlepszego projektu społecznego w konkursie Dolnośląskiego Klubu Kapitału.
#13 (ZŻW): Jak utrzymywać kontakt z byłymi działaczami naszej organizacji?
🔈 Niezależne zrzeszenie Studentów działa od ponad 40 lat i obecnie jest obecne w blisko 30 uczelniach. Stale utrzymuje kontakt ze swoimi Alumnami. Jak to robią i czy warto?
💬 Michał Kucharski — Sekretarz Generalny Niezależnego Zrzeszenia Studentów, który m.in. jest ekspertem NZSu ds. alumnów. Na co dzień student Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.
#9 Czy koło naukowe potrzebuje strony www, logo i wizytówki?
🔈Komunikacja, wyróżnianie się na tle innych i popularyzacja organizacji. Poza samymi wolontariuszami odpowiedzialne są też za to materiały reklamowe. To właśnie promocja decyduje często o powodzeniu naszych przedsięwzięć i czyni nas rozpoznawalnymi. Znane koła mają większą szansę na werbowanie nowych, ambitnych ludzi, a także łatwiej jest im zdobywać finanse.
🎙Kamil Nawirski wraz z Natalią Błaszczyk przybliżają tajniki prowadzenia działalności studenckiej. Gościem odcinka jest:
📞 Magdalena Klimek – która w latach 2013-2017 kierowała działem marketingu w PWR Racing Team – zespołem, który buduje bolidy wyścigowe i rokrocznie bierze udział w międzynarodowych zawodach Formula Student.
#7 (ZŻW): Przygotowanie kampanii społecznej przez koło naukowe
🔈Koło Naukowe White Hats, w którym studenci poznają aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Ponieważ ich celem jest szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci przygotowali kampanię społeczna „Cyberakcja – bezpieczna bankowa aplikacja” .
Czy koło naukowe potrzebuje strony internetowej, logo i wizytówki?
Dzień dobry, jestem przedstawicielem projektu studenckiego ds. fundraisingu, chciałbym Państwu...
Ostatnie wpisy
#44 Kiedy iść do pracy? Jak zdobywać doświadczenie?
🔈 Kiedy najlepiej zacząć pracować? Jak zdobyć cenne doświadczenia, które później wykorzystasz w...
#42 Jak pracować z pokoleniem Z
🔈 Jak wyglądają relacje między pokoleniem Z, a starszymi pokoleniami w pracy i nie tylko? Jak...