Podcast

StudentPro

StudentPro to źródło wiedzy i inspiracji dla aktywnych studentów. Regularnie dodajemy nowe artykuły i podcasty, które pomogą Ci w rozwijaniu studenckiej działalności – zarówno naukowej, społecznej, kulturalnej, jak i samorządowej.

Poruszamy tematy dla grup studenckich:
💸 pozyskiwania funduszy,
🙌 budowania zespołów wolontariuszy,
🎯 realizacji projektów,
📢 promocji i dbania o wizerunek.

ale również dla osób działających indywidualnie:
🙋 przedsiębiorczości,
🤝 networkingu, motywacji,
🎯 zakładaniu firmy po kole naukowym i…
🧐 o tym, co dalej po studiach, czyli o rynku pracy.

W podcaście Kamil Nawirski, Natalia Błaszczyk i goście dzielą się doświadczeniem i praktycznymi poradami.

Bądź aktywny, bądź inspirujący, bądź StudentPro!

 

Ostatnie wpisy

Najczęściej słuchane

Pozyskiwanie sponsorów

Przy większych projektach pozyskiwanie funduszy na pokrycie kosztów w organizacjach studenckich jest kluczowe.

Znajdziesz tutaj informacje:

 • Jak pozyskiwać fundusze poza uczelnią? 
 • Czym się różnią filantropia od sponsoringu? 
 • Jak się zabrać za szukanie wsparcia?

Wizerunek i promocja

To miejsce, gdzie znajdziesz podcasty poświęcone tematyce zarządzania wizerunkiem organizacji studenckiej.

To tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 • Jak budować pozytywny wizerunek organizacji studenckiej? 
 • Jak skutecznie komunikować się z interesariuszami i budować trwałe relacje?
 • Jak organizować wydarzenia promocyjne?
 • Jak radzić sobie sytuacjami kryzysowymi w organizacji studenckiej?

  Realizacja projektu

  To miejsce, w którym dostępne są cenne podcasty dotyczące skutecznej realizacji projektów. Wysłuchasz rozmów z ekspertami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami. 

  Zyskasz wiedzę na temat:

  • planowania,
  • zarządzania zasobami,
  •  rozwiązywania problemów, 
  •  osiągania celów.

  Inspirujące historie sukcesu i porady specjalistów z różnych branż pozwolą Ci doskonalić umiejętności w realizacji projektów. 

  Budowanie zespołu

  W tym miejscu znajdziesz podcasty i artykuły, które dostarczą Ci niezbędnych informacji do budowania efektywnego zespołu swojej organizacji.

  Dowiesz się:

  • Jak zbudować zespół wolontariuszy?
  • Jak rekrutować nowych członków do kół naukowych i organizacji studenckich?
  • Jakie są najważniejsze stanowiska komitetu organizacyjnego?

  Artykuły

  Ściągi

  Odcinki do odkrycia

  Partnerzy

  BEST Wrocław

  Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

  StudentNews.pl

  Niezależne Zrzeszenie Studentów

  IAESTE Polska

  Forum Uczelni Technicznych

  Studenckie Forum Business Centre Club

  Perspektywy

  Tematy wpisów

  Swoją wiedzę zdobyłem w praktyce, a później uzupełniłem ją uczestnicząc w szkoleniach i czytając literaturę. 

  KAmiL NAwirski

  W czym mogę pomóc?

  Masz w planach duży projekt? Potrzebujesz usprawnić działania organizacji studenckiej? Korzystaj z mojej wiedzy, którą spisuję na tej stronie. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego podejścia, skonsultowania wyjątkowo trudnej sytuacji lub bardzo dużego projektu – zapraszam do kontaktu.

  KAmiL

  10 + 4 =

  Zespół

  Kamil Nawirski

  inicjator StudentPro, Przewodniczący Komisji ds. Młodej Kadry Technicznej NOT Wrocław, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej

  Kilka słów o mnie

  Od pierwszego dnia studiów zaangażowałem się w działania dodatkowe przy Uczelni. Począwszy od komisji stypendialnych, przez klub filmowy i koła naukowe, po Samorząd Studencki w Politechnice Wrocławskiej. Pod koniec studiów działałem w organizacjach ogólnopolskich: Forum Uczelni Technicznych i Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Zaraz po studiach dalej działałem dla studentów, prowadząc Fundację, w której organizowałem wydarzenia przy uczelni i pomagałem podmiotom studenckim.

  Na co dzień buduję zespoły i koordynuję projekty, organizuję wydarzenia. Lubię dzielić się wiedzą (dlatego wymyśliłem StudentPro), doradzać i podpowiadać jak lepiej, szybciej i sprawniej można coś zrobić.

  W wolnych chwilach (które chętnie znajduję) chodzę po górach, słucham audiobooków i podcastów, gram w planszówki biegam i jeżdżę na rowerze. Kiedy dni są krótsze, nadrabiam seriale i filmy.

   

  Natalia Błaszczyk

  podcasterka; Studenta Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej

  Kilka słów o mnie

  Hejho, z tej strony Natalia!

  Studiuję Matematykę Stosowaną na Politechnice Wrocławskiej, a w czasie pomiędzy liczeniem całek i programowaniem udzielam się w studenckiej rozgłośni Radio LUZ. Tutaj pojawia się moja rola  w projekcie StudentPro, czyli prowadzenie podcastów.

  Uwielbiam czytać książki od literatury faktu przez popularnonaukowe, kończąc na dystopiach i science fiction. Dodatkowo staram się jak najwięcej podróżować i odkrywać nietuzinkowe miejsca. Jestem również wolontariuszką w schronisku dla zwierząt w moim miasteczku, co jest moim motorem w uświadamianiu ludzi o ochronie i szacunku do zwierząt. Ważne jest dla mnie szerzenie wiedzy o zmianach klimatu i zrównoważonych wyborach.

  Poza szukaniem harmonii w matematyce, dostrzegam i praktykuję ją rysując oraz ucząc się grać na ukulele.

  Do usłyszenia;)

  Tobiasz Pędzik

  Event manager, redaktor strony, student inżynierii zarządzania na Politechnice Wrocławskiej

  Kilka słów o mnie

  Hej! Mam na imię Tobiasz i jestem studentem inżynierii zarządzania. Rola w Student Pro jest ściśle związana z moimi studiami, ponieważ działam w zespole zajmującym się organizacją eventów. Jestem również zaangażowany w organizację Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej. Uwielbiam sport, a w wolnych chwilach sędziuję siatkówkę i uczę się języka hiszpańskiego. Fascynuje mnie również kultura Meksyku, uwielbiam poznawać kuchnię i obyczaje tego kraju.

  Eliza Spętana

  HR Business Partner, studentka Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej

  Kilka słów o mnie

  Na co dzień studiuje Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej. W Studencie Pro jestem odpowiedzialna za kontakt z potencjalnymi partnerami.  Od niedawna należę również do Nocnego Listowania i zajmuję się tworzeniem bazy przedsiębiorstw. Jestem osobą otwartą i bardzo łatwo nawiązuję kontakty. W wolnych chwilach lubię oglądać różnego rodzaju sport, a w szczególności wyścigi konne oraz siatkówkę. 

  Alicja Matkowska

  PR Manager, studentka Komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim

  Kilka słów o mnie

  Hej, tutaj Ala! Na co dzień studiuję Komunikację wizerunkową (II stopień) i pracuję jako Employer Branding Specialist we wrocławskiej firmie IT. Od kilku lat łączę studia i pracę z działalnością społeczną. Byłam m.in. członkinią ogólnopolskiej organizacji studenckiej NZS oraz współorganizowałam takie wydarzenia jak Brave Kids pod wrocławskim niebem czy Forum Inżynierów Przyszłości. Rozwijam się w zakresie event marketingu, kreowania wizerunku marki i szeroko pojętego PR. Uwielbiam czytać książki i w wolnym czasie uczę się języka hiszpańskiego.

  Wojtek Adamski 

  Social media Assistant, student budownictwa na Politechnice Wrocławskiej

  Kilka słów o mnie

  Siemka, jestem Wojtek! Pochodzę z Sieradza, Studiuję Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej. Lubię podejmować nowe wyzwania, dlatego znalazłem się właśnie tutaj. Na co dzień interesuję się sportem, zwłaszcza piłką nożną i siatkówka, przez co aktualnie robię kursy w tematyce tych dyscyplin.

  Michał Nawirski

  Social media Creator, student filologii czeskiej na Uniwersytecie Wrocławskim

  Kilka słów o mnie

  Hej, jestem Michał i w StudentPro zajmuję się marketingiem oraz publikacją treści w social mediach. Studiuję Filologię Czeską na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuję się dziennikarstwem – na co dzień piszę teksty, publikuję zdjęcia, zarządzam profilami w mediach społecznościowych, nagrywam materiały multimedialne z wykorzystaniem mikrofonu i kamery. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery, słuchać muzyki czy wyjechać gdzieś poza miasto i po prostu odpocząć. Moją pasją są podróże – zarówno po górach i miastach Dolnego Śląska, jak i te dalsze – po Polsce lub za granicę. W każdym miejscu które odwiedzę znajduję coś pięknego, dlatego zawsze przywożę ze sobą mnóstwo zdjęć, opowieści i pozytywnych wspomnień.

  Kontakt

  Masz w planach duży projekt? Potrzebujesz usprawnić działania organizacji studenckiej? Korzystaj z mojej wiedzy, którą spisuję na tej stronie. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego podejścia, skonsultowania wyjątkowo trudnej sytuacji lub bardzo dużego projektu – zapraszam do kontaktu.

  Skorzystaj z formularza albo napisz prosto na e-mail: kamil@studentpro.pl

  KAmiL

  12 + 5 =