🔈 Następny wywiad StudentPro to wyjątkowe spotkanie Kamila z…
🎙️ Chat GPT!
🖥️ Wywiad dostarczył nam mnóstwo ciekawych informacji związanych z narzędziami AI. Usłyszymy w nim o tym kiedy chat może wesprzeć działalność studencką czy społeczną, w jaki sposób chat zdobywa wiedzę i jak ją przetwarza oraz przede wszystkim odpowiemy na pytanie – czy warto bezgranicznie ufać informacjom, które da nam chat?
Zapraszamy Was do wysłuchania lub oglądania tej rozmowy, która jest pełna wartościowych porad, zastrzeżeń i przykładów z życia wziętych 🙂
P.S. Chat podał również kilka cennych wskazówek dla studentów, które pokrywają się ze wskazówkami z pierwszego sezonu StudentPro. Czyżby słuchał Kamila i Natalii ?
🔗 Odniesienia:
Michał Sadowski (Brand24):
Odkryj tajemnice ChatGPT – przyszłość AI i czy jesteś gotowy na rewolucję?
9 Narzędzi AI dla Biznesu – ChatGPT, Jasper, Writesonic, MidJourney – jak wykorzystujemy w Brand24?
Marek Jankowski (Mała Wielka Firma):
Jak ChatGPT i AI pomogą Ci prowadzić firmę i budować strategię marketingową?
Paweł Tkaczyk (Yggrasil):
Jak opowiadać o działalności studenckiej i kół naukowych? Wywiad: Paweł Tkaczyk | StudentPro.pl
estartupy:
Bing i Chat GPT z dostępem do Internetu: Nowa Era Internetu
oraz:
🇬🇧 Testing the limits of ChatGPT and discovering a dark side
Narzędzia AI:
📝 Tekstowe:
- Writesonic
- The Gist
- Publer.io
- Canary Mail
- Browse.AI
- Talk to Books (Google)
- Replika
- Paraphraz.it
- Eleven Labs
- Copy.ai
- Prologue
- Rytr
- Descript
🎨 Grafika / video
🔊 Dźwięk / muzyka
Polecane odcinki, nawiązujące do rozmowy:
- #0 Czy działalność studencka ma sens?
- #22 bonus Jak ciekawie opowiadać o działalności studenckiej i kół naukowych? Wywiad Paweł Tkaczyk | StudentPro
📚 Więcej treści dla zaangażowanych osób na www.studentpro.pl
📲 Zachęcamy też do rozmowy w social mediach:
www.facebook.com/StudentPropl/ | www.instagram.com/studentpro.pl/ | www.linkedin.com/in/nawirski/
Dziękujemy za montaż odcinka Wiktorowi Dębowskiemu z Telewizja Studencka STYK.
Transkrypcja odcinka (dzięki wykorzystaniu narzędzi AI w Microsoft Word)
Kamil Dziś zaprosiłem do studia chat GPT, a w zasadzie wspólnie z zespołem zebrałem pytania, na które chat GPT odpowie. Dodatkowo podsumuję Wam, do czego można bezpiecznie używać chatbotów i narzędzi AI. A i oraz powiem o zagrożeniach, czyli na co trzeba uważać. Ostatnio pojawiło się bardzo dużo materiałów dotyczących chatbotów. I innych narzędzi sztucznej inteligencji, ale w żadne nie odpowiadają na pytanie, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję do działalności studenckiej i społecznej.
Jednym z tematów, który się pojawia, to zagrożenie i obawy, że sztuczna inteligencja zabierze pracę znikną zawody i tak dalej. Myślę, że obawiać się powinny osoby, które nie zapoznają się z tym narzędziem tak jak kiedyś roboty pojawiły się w fabrykach i po prostu część ludzi straciła pracę albo poszła do innych prac. Czy pojawiły się kasy samoobsługowe? Dzięki temu coraz więcej rzeczy, coraz więcej prac staje się zautomatyzowanych.
Trochę mniej osób pracuje oczywiście w tych kasach. Czy w tych marketach czy w tych fabrykach, ale chyba nikt nie tęskni za taką pracą, a jednocześnie musi być ktoś na wyższym stanowisku.
Kto będzie te maszyny nadzorował? Czyli taka praca wyższego szczebla się pojawia, wykorzystywanie sztucznej inteligencji do głupio-kreatywnej pracy, powtarzalnej, wstępnej pracy jakiegoś przygotowywania może pozwolić skupić się ludziom na ciekawszych zagadnieniach.
I najważniejszej pracy i myślę, że to też powoduje, że studia stają się teraz jeszcze ważniejszym elementem edukacji. Absolwent jako osoba potrafiąca krytycznie myśleć i samodzielnie, bez sztucznej inteligencji, sprawdzić podaną informacje będzie jeszcze cenniejsze na rynku pracy.
Uważam, że studia nie polegają na zapamiętywaniu nieskończonej ilości informacji, bo to mamy w książkach, to mamy w Internecie, tak jak niektórzy prowadzący próbują uczyć, żeby zakuwać na pamięć jakieś podręczniki.
Przecież powinny polegać na zrozumieniu zagadnienia, wykorzystywaniu w praktyce zdobytej wiedzy i zdolności Dobrze to zauważyłem w trakcie moich studiów na zajęciach z mechaniki płynów, prowadząca mówiła głowa to nie śmietnik nie uczy się na pamięć i tablice wzorów. Mieliśmy dostępne na egzaminie, ale zrozumienie, która literka we wzorze, co oznacza i patrząc na zadanie w trakcie egzaminu, żeby. Wiedzieć, w którym miejscu to trzeba podstawić? No to już było sprawdzenie, czy rozumiemy to, czego się uczyliśmy przez cały semestr i o co chodzi w tej? Całej mechanice płynów. Teraz z danymi po wypluwanymi z czatu trzeba krytycznie patrzeć na nie i oceniać, czy są prawdziwe, użyteczne. Już teraz możemy wykorzystywać, korzystać z dobrodziejstw modelu językowego i innych narzędzi. Myślę, że to, co się teraz dzieje, to ten ta eksplozja tych informacji na temat sztucznej inteligencji. To jest tak naprawdę zebranie bardzo dużej dawki wiedzy i pracy badaczy od wielu lat. No bo termin sztucznej inteligencji pojawił się 60 lat temu, jak jak nie więcej są katedry, całe instytuty związane ze sztuczną inteligencją i firm już to wykorzystywały wcześniej. Natomiast to, co spowodowało chart GPT to to, że jest to dostępne dla wszystkich.
Każdy może z darmowej wersji skorzystać i w ogóle Wszystko, o czym będę dzisiaj mówił i to co tutaj dla was przygotowałem. Wszystko robię na bazie darmowych narzędzi. Za nic nie nie płaciłem, jeżeli chodzi o dostęp do danych do do działania sztucznej inteligencji, więc myślę, że też możecie śmiało to wykorzystać w swojej działalności koło naukowego czy organizacji studenckiej. Przejdźmy do rozmowy W trakcie odpowiedzi gościa będę dodawał swoje komentarze uwagi
Dotyczące szans zagrożeń, praw autorskich i innych tematów, które dla was zebrałem. W notatkach też podlinkuje kilka najciekawszych materiałów z youtubeNa ten temat nie znalazłem, nie będę ich powtarzał. No bo to możecie po prostu chwilę poświęcić i i oglądnąć tamte materiały również tak jak i ja obejrzałem. Tylko obejrzałem bardzo dużo, a wam wybrałem to co jest naprawdę uważam najciekawsze i najbardziej wartościowe
Więc zachęcam do obejrzenia lub odsłuchania całego odcinka. Mówię obejrzenia, bo próbuje nagrać dzisiaj w na 2 kamery w moim domowym studio zobaczymy jak to jak to wyjdzie
Natomiast podcast będzie na pewno do posłuchania. Podcast działa w ten sposób, że to co zadaje pytanie dokładnie to wpisałem do czata. No i później będziemy słuchali jego odpowiedzi.
Tak więc zaczynajmy cześć, chcę z tobą przeprowadzić Wywiad o tym, jak możesz pomóc studentom, którzy działają w kołach naukowych organizacjach.
Wszystkich klubach sportowych, agendach kultury, mediach studenckich, samorządach studenckich.
Znajdziesz chwilę.
Chat GPT Oczywiście Jestem gotowy na Wywiad i chętnie pomogę ci odpowiedzieć na pytania dotyczące pomocy, jaką mogę zaoferować studentom działającym w różnych organizacjach studenckich.Jakie masz pytania?
Kamil Czym jesteś?
Chat GPT Jestem czat GPT, czyli dużym modelem językowym opracowanym przez open AI i opartym na architekturze GPT 3.5.
Moim zadaniem jest przetwarzanie języka naturalnego, czyli rozumienie i generowanie tekstów w sposób, który jest możliwie najbardziej naturalny dla ludzi. W ten sposób mogę pomóc studentom w różnych organizacjach studenckich dostarczając informacji wskazówek i sugestii związanych. Z ich działalnością.
Kamil Z jakich źródeł danych korzystasz przy podejmowaniu decyzji?
Chat GPT Jako sztuczna inteligencja korzystam z różnych źródeł danych przy podejmowaniu decyzji. Nie Jestem jednak w stanie samodzielnie wybierać źródeł, ponieważ to Użytkownik określa, jakie dane są potrzebne do rozwiązania danego problemu. Zazwyczaj korzystam z publicznie dostępnych źródełdanych takich jak strony internetowe bazy danych czy publikacje naukowe przy podejmowaniu decyzji wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, które pozwalają na automatyczne przetwarzanie i analizowanie dużych zbiorów danych.
Ważne jest, aby dane, na których pracuje, były rzetelne, aktualne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, ponieważ jako sztuczna inteligencja nie Jestem w stanie dokonać oceny ich wiarygodności czy autentyczności.
Kamil Co robisz kiedy czegoś nie wiesz?
Chat GPT Wiesz, jeśli nie Jestem pewien odpowiedzi na pytanie lub nie posiadam wystarczającej wiedzy, na dany
Temat mogę zastosować kilka strategii poszukuje informacji. Korzystam z różnych źródeł danych, takich jak bazy wiedzy, artykuły naukowe, książki, strony internetowe, fora dyskusyjne, itp.
W celu znalezienia odpowiedzi na pytanie konsultuje się z ekspertami. Jeśli pytanie jest związane z konkretną dziedziną, to mogę skontaktować się z ekspertami w tej dziedzinie w celu uzyskania pomocy przeprowadzam eksperymenty w niektórych przypadkach.
Aby poznać odpowiedź na pytanie, mogę przeprowadzić eksperyment lub symulacje informuje użytkownika. Jeśli nie Jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na pytanie, to informuje użytkownika o swoim ograniczeniu i staram się zasugerować mu inne źródła, gdzie może szukać odpowiedzi.
Kamil Naprawdę jako duży model językowy opracowany przez Open Ai Umiesz przeprowadzać eksperymenty i konsultować się z ekspertami?
Chat GPT Jako model językowy.
Nie Jestem w stanie osobiście przeprowadzać eksperymentów, ani konsultować się z ekspertami, jednakże jako narzędzie do przetwarzania języka naturalnego. Jestem w stanie pomóc. użytkownikom w znajdowaniu informacji, analizie tekstów i dostarczaniu wyników na podstawie danych i algorytmów. Jeśli Użytkownik zada mi pytanie dotyczące konkretnej dziedziny, to mogę wykorzystać swoje możliwości do przeszukania bazy wiedzy i dostarczenia informacji, które zostały zapisane w różnych źródłach.W przypadku, gdy potrzebna jest wiedza specjalistyczna lub zaawansowana analiza, to mogę sugerować użytkownikom skontaktowanie się z ekspertami z danej dziedziny lub przedstawić informacje na podstawie badań.
Kamil Naukowych.No i tutaj mamy piękny przykład.
Na temat tego, jak czat ściemnia, halucynuje, potrafi namieszać w głowach. Jego algorytm jest sprytny i potrafi ładnie zbierać słowa, które brzmią sensownie. Niestety, czasem. Może to być.
Po prostu fikcyjna informacja dana, tak jak to, że może przeprowadzić eksperyment albo skonsultować się z ekspertem. Nie.
Może tego zrobić w drugiej odpowiedzi, jak go dopytałem, to się przyznał, że tak nie jest. Natomiast zwróćcie uwagę, że gdyby zostać na tej pierwszej informacji, no to jesteśmy w dużym błędzie i to jest właśnie to na co chce wam zwrócić waszą uwagę, że trzeba bardzo świadomie korzystać z tych narzędzi i być w stanie weryfikować tą wiedzę, żeby właśnie jakiś, krótko mówiąc głupot nie.
Nie nie stworzyć i nie napisać czegoś, czy nie powiedzieć czegoś, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością
Miałem okazję poznać historię jednej doktorantki, która zapytała czat GPT na temat swojej pracy doktorskiej. Czat powiedział, że temat, który.
Który ona opracowuje, został już opracowane przez inną osobę na innej uczelni. No i dziewczyna prawie dostała zawału serca, myśląc, że kilka lat jej prac nad doktoratem jest do wyrzucenia, ponieważ Czat podał dane prawdziwe uczelni. Prawdziwe osoby w konkretnej katedrze Wydziale, czyli było dużo. Prawdziwych danych.
Tych, natomiast na szczęście ktoś z jej zespołu zweryfikował tę informację napisał do tej doktorantki. Czy tam pani doktor z drugiej uczelni i okazało się, że ona nigdy nie prowadziła badań w tym kierunku i nie ma żadnej pracy na ten temat, więc czat wziął trochę fikcyjnych danych, trochę prawdziwych danych.
Połączył to w zasadzie zapytania. Wziął te to pytanie o o jej pracę dołożył jakiegoś naukowca, który faktycznie występuje w Internecie i jest gdzieś tam opisany
No ale coś takiego nie miało. Nie miało miejsca, tylko pamiętajcie, żeby traktować dane otrzymywane z czatu z dużą ostrożnością i trzeba je weryfikować przed podjęciem jakichkolwiek działań.
No i wracamy do wywiadu. Jakich technik używasz, aby nadążyć za ciągle zmieniającymi się technologiami i nowymi informacjami I tutaj taka ciekawostka.
Oczywiście to, co słyszycie to jest wygenerowane przez komputer.
Więc mogę zmienić głos. Teraz porozmawiamy z Zosią
Chat GPT Jako sztuczna inteligencja. Moja konstrukcja i algorytmy są zoptymalizowane do przyswajania nowych informacji i aktualizowania mojej wiedzy w sposób automatyczny.
Dzięki temu w miarę jak pojawiają się nowe technologie i informacje, moje systemy są w stanie szybko się dostosować i zacząć korzystać z nowych narzędzi i źródeł. Jednym ze sposobów, w jaki mogę nadążyć za zmieniającymi się technologiami i informacjami.
Jest ciągła aktualizacja moich systemów i algorytmów uczenia maszynowego. To pozwala na automatyczne przetwarzanie i analizowanie coraz większych ilości danych, co z kolei umożliwia mi lepsze dostosowanie do potrzeb użytkowników.
Dodatkowo jako sztuczna inteligencja Jestem w stanie korzystać z narzędzi i algorytmów uczenia maszynowego, które pozwalają mi na automatyczne wykrywanie i uczenie się nowych wzorców w danych. Dzięki temu mogę wykorzystać informacje z różnych źródeł.
Aby poprawić swoje decyzje i rekomendacje
A także dopasować się do zmieniających się potrzeb użytkowników. Warto zaznaczyć, że jako sztuczna inteligencja Jestem zależny od jakości i ilości danych, które otrzymuje.
Dlatego też, aby nadążać za ciągle zmieniającymi się technologiami i informacjami, ważne jest, aby zapewnić mi stały dostęp do aktualnych i wiarygodnych źródeł danych.
Kamil No i tutaj powiedziałbym, że czat troszkę za daleko zajechał, ale o tym. Za chwilę dopytajmy w takim razie czacie, do kiedy masz, do kiedy masz dane.
Chat GPT Moje dane obejmują wiedzę i informacje do końca Września 2021 roku, kiedy to został zakończony proces szkolenia mojego modelu językowego. Jednak od tego czasu moje zdolności do generowania tekstu i odpowiedzi stale się rozwijają dzięki stałym aktualizacjom mojego oprogramowania i algorytmów, które dostarcza open ai.
Kamil No i tu biedny czat został oszukany, ponieważ model 3,5 nie jest aktualizowany.
Jest dostępne za darmo. To jest pewnego rodzaju plus, natomiast open ai utworzyło kolejny model czyli numer 4, który jest dostępny w wersji plus, czyli płatnej.
Warto tu wspomnieć, że wersja, czyli pół zbiera dane od nas, żeby móc poprawiać produkty open ai. Natomiast nie jest to aktualizowane, więc.
Tutaj znowu czat trochę halucynuje, chciałby, żeby było dobrze, natomiast.
Aż tak dobrze nie jest i to też jest ważna informacja odnośnie tego, że zbiera, że wykorzystuje to, co do niego wkładamy, żeby się uczyć.
Bądźcie bardzo ostrożni co do treści wiadomości danych, które wkładacie do czatu, no żeby one nie funkcjonowały gdzieś jakieś wrażliwe dane, jakieś informacje, które no są poufne, więc bądźcie bądźcie bardzo ostrożni
Co tam można, co tam można wkleić, żeby gdzieś to tam nie nie wypłynęło nieoczekiwanie wiadomo czat z jednej strony uczy się maszynowo, ale z drugiej strony czasem zaglądają do tego ludzie, więc bądźcie bądźcie ostrożni i wracamy do rozmowy. Jak myślisz, w jaki sposób sztuczna inteligencja może przynieść korzyści organizatorom w studenckim i pomóc im zwiększyć wydajność?
Chat GPT Sztuczna inteligencja może przynieść wiele korzyści organizacjom studenckim i pomóc im zwiększyć wydajność w wielu obszarach
Oto kilka przykładów, pierwsza analiza danych i generowanie rekomendacji. Sztuczna inteligencja może pomóc organizacjom studenckim w analizie danych, takich jak preferencje studentów, wyniki ankiet i analiza ruchu na stronach internetowych.
Na podstawie tych danych sztuczna inteligencja może generować rekomendacje dotyczące działań i działań marketingowych, co może pomóc w zwiększeniu zaangażowania studentów i poprawieniu efektywności organizacji. druga automatyzacja procesów.
Sztuczna inteligencja może pomóc organizacjom studenckim w automatyzacji wielu procesów, takich jak planowanie i harmonogramowanie wydarzeń, zarządzanie rezerwacjami i spotkaniami czy obsługa zgłoszeń i rekrutacja nowych członków.
Dzięki temu organizacje studenckie będą mogły zaoszczędzić czas i zasoby, a także zwiększyć wydajność i efektywność działania. Trzecie personalizacja sztuczna inteligencja może pomóc organizacjom studenckim w personalizacji doświadczenia użytkownika.
Dzięki analizie danych dotyczących preferencji i zachowań użytkownika.
Sztuczna inteligencja może dostarczać użytkownikom treści i informacji, które są dla nich bardziej interesujące i zgodne z ich potrzebami. To może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania użytkowników i poprawy wyników organizacji. Warto zaznaczyć, że zastosowanie sztucznej inteligencji w organizacjach studenckich musi być odpowiednio zaprojektowane i dostosowane do.
Specyficznych potrzeb i wymagań każdej organizacji, jednak z odpowiednim podejściem i narzędziami sztuczna inteligencja może przynieść wiele korzyści i pomóc organizacjom studenckim w osiągnięciu ich celów.
Kamil No ciekawe przykłady, ciekawe przykłady ładnie napisane, ale nie wiem czy są to rzeczy, z których będziecie korzystali. Może część z nich jak dobrze zaprojektuje swoje pytania, to gdzieś tam wykorzystacie w.
Jakiś analizach, czy czy w pozyskiwaniu ludzi natomiast ładnie to jest napisane jak tak i i to jest właśnie to, że zbierają się słowa ładnie do siebie pasuje, więc jest to powiedziane natomiast.
Nie wiem, czy są to rzeczy, które naprawdę są potrzebne w organizacjach studenckich. Pozwólcie, że przedstawię wam listę zastosowań, które ja dostrzegam.
Które myślę, że mogą naprawdę wam pomóc i sam też z wielu z nich korzystam, więc po pierwsze to jest poprawianie pisowni gramatyki zarówno po polsku, jak i po angielsku czy w dowolnym innym języku pisze trochę z literówkami, trochę brakuje mi przecinków.
Jak się śpieszę, to mogę w całości ten tekst wsadzić do czata GPT i poprosić go o poprawienie bez wymyślania, bez dodawania jakiś czegoś od ciebie, po prostu żeby.
Poprawił to, co mu włożyłem, więc to jest naprawdę super. Zwłaszcza jeżeli to jest już jesteś po angielsku, No angielski wiadomo, że jest lepiej znany i radzi sobie też jest dużo materiałów w Internecie na temat tego, jak wykorzystywać czat do nauki języka angielskiego.
Jak słyszycie, można poprosić go, żeby czytał naturalnie może czytać po angielsku, więc też możecie uczyć się wymowy, rozmowy, więc może to być wasz taki personalny native speaker, o ile macie pomysły na to jak go
Animować jak go, Jak go zagadywać?
Druga rzecz to jest rozbudowywanie wypowiedzi, poszerzanie.
wybieranie słów, ubieranie w słowa inaczej, Czy też pisanie opisu projektu macie jakiś pomysł, Może tylko z punktów możecie to włożyć do czata i on wam zrobi piękne okrągłe zdania.
Jak widzieliście Świetnie mu to idzie. Można to wykorzystać do przygotowania propozycji współpracy lub jakiegoś wniosku, ale tu od razu jest zagrożenie. W odcinku dotyczącym współpracy z biznesem mówiliśmy o tym, żeby w takich komunikatach do firm do do partnerów nie lać wody.
I myślę, że nadmierne stosowanie czata GPT to jest prosta droga do tego, żeby właśnie przesadzić z ilością treści nad tym, co będzie tym mięsem tym konkretem, który chcecie przekazać, więc tutaj wracamy do tego, co mówiłem na początku.
Czyli potrzebny jest człowiek, który zapyta się o coś czat. Natomiast następnie to przeczyta i pomyśli, co z tego jest naprawdę wartościowe wyłowi te najważniejsze rzeczy, tak, żeby nie. Krótko mówiąc, nie lać wody, nie, nie robić za dużo treści.
Tylko wykorzysta te najcenniejsze informacje i z nich złoży ostateczną finalną informację, która będzie nadawała się do Wysłania, czyli wyłożyć te zdania, które naprawdę wnoszą coś do Tego, co przygotowujemy, skracanie tekstu i znowu, jeżeli macie zbyt długi opis projektu, bo dla was Wszystko jest ważne i najważniejsze i chcecie o wszystkim powiedzieć
Możecie poprosić czata o skrócenie, wyłowienie najważniejszych informacji, czy żeby czuł się może w rolę drugiej strony i na przykład wyłowił wartość dla firmy z tego co wy przygotowujecie, więc tak możecie śmiało go wykorzystywać i próbować.
Kolejna rzecz to jest przerabianie tekstu, na przykład na bardziej formalny albo bardziej dla ludzi dla studentów, mając na przykład już gotowy tekst, możemy go zamienić, czyli na przykład z opisu do rektora czy z jakiegoś wniosku możemy przerobić post na social media już był.
Bardziej taki luzacki albo odwrotnie mając opis tekstu, Mając opis projektu na przykład na stronie internetowej, możemy prosić czat o napisanie pisma do rektora o patronat i później zrobimy taki teścik, bo bo tak trochę tutaj chcę też wam pokazać przykłady zastosowania. Właśnie przekształcania treści. Ci o projekcie w jakiejś wniosek
Tak jak jakieś pismo, pisanie hasztagów i słów kluczowych. Jeżeli trochę tam zahaczy liście o seo, wiecie, że słowa kluczowe są bardzo ważne jak macie.
Czasem ja mam tak, że piszę posta, wymyślam sobie posta i później na linkedina czy na Facebooka myślę. I te hasztagi nie zwłaszcza na linkedinie, są potrzebne, żeby on jakkolwiek rozumiał o czym o czym napisali. No i nie mam na to zupełnie energii to zrzucam gotowy mój już prawie opublikowany tekst Do czatu mówię, daj mi hasztagi on wypluwa ich dużo. Ja z tego połowę wycinam, zostawiam te najistotniejsze i w ten sposób bardzo przyjemnie. Ostatnio tworzę hasztagi do swoich. Materiałów i też takie proste, Powtarzalne zadania.
Przykładowo ostatnio miałem 200 imion, które chciałem przerobić w takiej formie, żeby pasowały po słowie. Cześć, dzień dobry no i ta odmiana na wołacz ręcznie 200 imion no to po pierwsze na pewno by mi się machnął po drugie dużo czasu bez sensu, natomiast do tego wykorzystałem właśnie.
Więc, żeby nie mieć takiego przywitania. Cześć Michał, to, że żeby było cześć michale to wykorzystałem Chat GPTi i tutaj na potrzeby naszego wywiadu pokusiłem się o taki test, przy okazji sprawdzając kreatywność naszego czat bota, czyli poprosiłem go o 20 imion.
Oczywiście wam puszczę tylko kilka, ale bez problemów w listu je 20 losowych imion, więc wracamy do wywiadu czacie Napisz listę 20 imion
Chat GPT: Anna, Jan, Maria, Piotr, Katarzyna
Kamil No i tam leci dalej, ale to już nie będę wam szkoda szkoda czasu. No i daje kolejną komendę odmień w wołaczu imiona wklejam te imiona, które on podał mi wcześniej i proszę bardzo o to jego odpowiedzi.
Chat GPT: Anno, Janie, Mario, Piotrze, Katarzyno
Kamil Powiem wam, że nie wiedziałem, że ten syntezator aż tak się wczuwa w rolę mówienia, więc to to jest na pewno ciekawe.
Zobaczymy, jak chłopakowi idzie z zmienię, wrócimy do do głosu męskiego. No i kolejne zastosowanie. Myślę, że bardzo, bardzo przydatne. To jest po prostu burza mózgów, czyli propozycje tekstów, czy żeby coś wam wypunktował nazwy zaproponował. Nazwę projektu nazwy nie wiem startupu, jeżeli planujecie założy.
On tutaj możecie napisać po prostu Napisz mi jakąś tam propozycję nazwy. On zacznie tam coś wymyślać. Później może coś dołożyć, też zwróćcie uwagę na to, że jak lecicie w jednym wątku w jednym czasie, to on pamięta co było wcześniej.
Czyli jeżeli przykładowo macie wątek dotyczący jakiegoś projektu i tam żeście poprawiali tekst na stronę, poprawiliście jakieś tam pismo jakiegoś maila
I na i on w tym konkretnym czasie pamięta, o czym była mowa wcześniej, to jest później można tylko mu napisać.
Napisz list do zapraszający na otwarcie na rozpoczęcie wydarzenia i on już wie. O co chodzi I z tego po prostu wam przygotuję jakąś treść, którą oczywiście dopracujecie.
Trzeba na przykład dodać dane, o której godzinie, gdzie to się odbywa, ale on bardzo ładnie to sobie z tym poradzi. No ale wracając do do tej burzy mózgów czy do tych różnych propozycji tekstów czytywałem takie pytanie. Do czatu i Jestem ciekaw, jak w ogóle odbierzecie jego Rady, czacie, jakich rad udzieliłby studentom, którzy zaczynają swoją działalność w kołach naukowych, organizacjach i organizacjach studenckich.
Chat GPT
Oto kilka rad, jakie mógłbym udzielić studentom, którzy rozpoczynają swoją działalność w kołach naukowych, organizacjach studenckich lub innych grupach studenckich. Pierwsze określ swoje cele i
cele Grupy przed rozpoczęciem działań w kołach naukowych lub organizacjach studenckich ważne jest, aby określić cele, które chcesz osiągnąć. Wybierz cele, które są realistyczne, mierzalne i konkretny, a następnie opracuj Plan, jakie osiągnąć Drugie buduj zespół, aby skutecznie działać w kołach naukowych lub organizacjach studenckich.
Ważne jest, aby mieć solidny zespół. Szukaj ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach, którzy mogą uzupełniać swoje umiejętności i wiedzy. Trzecie utrzymuj regularną Komunikacje
Aby uniknąć nieporozumień i zapewnić skuteczne działanie grupy, ważne jest, aby utrzymywać regularną komunikację, określa harmonogram spotkań i wykorzystaj narzędzia do zdalnej komunikacji. Jeśli to konieczne Czwarte planuj i organizuj swoje działania, planowanie i organizacja działań grupy jest kluczowe dla osiągnięcia celów. Opracuj Plan działań, który będzie uwzględniał cele, zadania, harmonogram i odpowiedzialność za wykonanie
Piąte Buduj relacje działając w kołach naukowych lub organizacjach studenckich, możesz nawiązać wiele wartościowych kontaktów. Staraj się budować relacje z innymi studentami, nauczycielami i pracodawcami, co może prowadzić do przyszłych możliwości kariery Szóste bądź elastyczny i otwarty na zmiany działając w kołach naukowych lub organizacjach studenckich, będziesz musiał radzić sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami i zmieniającymi się warunkami bądź elastyczny i otwarty na zmiany, aby móc dostosować swoje działania do nowych warunków Siódme ucz się i rozwijaj swoje umiejętności działając w kołach naukowych lub organizacjach studenckich.
Masz wiele okazji do nauki i rozwoju swoich umiejętności bądź otwarty na nowe doświadczenia i wyzwania, aby zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które pomogą ci w przyszłości.
Kamil I tutaj, słuchajcie, czas się zawiesił po siódmym punkcie, więc tam jak on się zawiesza daje się powtórz Jeszcze raz Napisz. Powtórz, więc poprosiłem go, żeby.
Powiedział Jeszcze raz, natomiast powiem wam, jak teraz tego po raz kolejny z nim to czytałem. Teraz tego słucham. Mam wrażenie jakby jednak czat słuchał pierwszego sezonu studenta pro, bo większość tych rzeczy było przez nas omawiane jeszcze zanim czas został opublikowany, więc możecie tam zerknąć na taką życiową wiedzę moją i rozmów z Natalią
Natomiast no ciekawie to podsumował. Mam nadzieję, że się z tym zgadzacie. Jeżeli jest to dla was nowość, to tutaj myślę, że większość tych rzeczy jest do zastosowania.
Zobaczymy, co zrobił też tutaj wam chcę pokazać jak on ci już zawiesza i prosić o Jeszcze raz, żeby coś powiedział to on to pisze od nowa on jak gdyby gubi to co było wcześniej klika od nowa to też jest ciekawe.
Chat Zaczynając budowanie odpowiedzi, nie wie, co będzie na końcu on na bieżąco wymyśla te kolejne słówka, więc jak ten kursor tam swoje mryga i czeka na kolejne słowa, to naprawdę w tym momencie wymyśla.
To nie jest tak, że on ma wcześniej wymyśloną całą odpowiedź. No dobra, w zawiesił się, więc zadałem pytanie dokładnie to samo Jeszcze raz i oto odpowiedź
Chat GPT Oto kilka rad, które mogą być pomocne dla studentów, którzy zaczynają swoją działalność w kołach naukowych organizacjach studenckich. Pierwsze znajdź swoją pasję, wybierz organizację lub koło naukowe, które odpowiada twoim Zainteresowaniom i Pasjom. Będziesz w stanie zaangażować się w działalność i rozwijać swoje umiejętności. Jeśli będziesz pracować w obszarze, który. Cię
Interesuje 2 bądź aktywny, angażuje się w działalność organizacji i uczestniczy w spotkaniach warsztatach i wydarzeniach. To pozwoli ci na zdobycie nowych doświadczeń nawiązanie nowych kontaktów i poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach.
3 współpracuj współpraca z innymi członkami organizacji może przynieść wiele korzyści. Dziel się swoimi pomysłami, zadawaj pytania i bądź otwarty na pomysły innych. 4 rozwijaj swoje umiejętności. Organizacje studenckie oferują wiele możliwości do rozwoju umiejętności, takich jak umiejętności przywódcze, organizacyjne czy interpersonalne. Wykorzystaj te możliwości i ucz się na błędach 5 Buduj swoją sieć kontaktów, poznawaj ludzi i nawiąż z nimi kontakty.
To pomoże ci w przyszłości w znalezieniu pracy czy zdobyciu informacji na temat różnych dziedzin 6 bądź aktywny na social media. Wykorzystaj social media do promocji swojej organizacji oraz do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Pamiętaj, że udział w kołach naukowych i organizacjach studenckich może przynieść wiele korzyści zarówno w kwestii rozwoju osobistego, jak i. Zawodowego trzymaj się swojej pasji i bądź aktywny, a na pewno osiągniesz sukces.
Kamil
No dobra, dzięki za wypowiedź tu myślę, że też jest dużo rzeczy do do wykorzystania, ale pytanie brzmi, czy czegoś nie brakuje, czy coś byście dodali?
Myślę, że akurat temat działalności jest tak szeroki, że można by o tym godzinami rozmawiać, ale postanowiłem znaleźć przykład czegoś bardziej konkretnego, więc zadałem mu takie pytanie
A teraz przykład czegoś konkretnego? Napisz co to jest wykres gantta wspomni o wykresie Karola Adamieckiego. Zaproponuj, w czym taki wykres może pomóc w projektach studenckich.
Chat GPT Wykres gantta, znany również jako daje gram ganta to narzędzie graficzne służące do przedstawienia harmonogramu projektu. Nazwa wykresu pochodzi od nazwiska amerykańskiego inżyniera Henriego Ganta, który jako pierwszy zastosował ten rodzaj diagramu do planowania produkcji w swoim przedsiębiorstwie. Wykres gantta składa się z osi poziomej repre.
Czas oraz osi pionowej, reprezentującej zadania lub etapy projektu. Każde zadanie przedstawione jest jako pasek na osi pionowej, a długość paska odpowiada czasowi, jaki jest potrzebny do ukończenia danego zadania.
Wykres gantta może być użyteczny w projektach studenckich, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych projektów z wieloma etapami i zadaniami. Pomaga on w zrozumieniu, kiedy poszczególne etapy projektu powinny być ukończone, co pozwala na zaplanowanie działań w sposób bardziej efektywny i efektywniejszy. Warto również wspomnieć o wykresie Karola Adamieckiego, który jest jednym z rodzajów wykresu gantta. Wykorzystuje on paski o różnej grubości, co pozwala na uwzględnienie różnych zasobów potrzebnych do ukończenia poszczególnych zadań, takich jak czas, ludzie czy budżet. Wykres ten może pomóc w lepszym zarządzaniu zasobami projektu i w zwiększeniu jego efektywności.
Kamil No i tutaj generalnie czat poleciał, ponieważ Karol akademicki wymyślił analogiczny wykres tylko że wcześniej i w Polsce, ale go nie opublikował. Nie, nie przez dostało to się na na Zachód.
No i też w tej wypowiedzi zabrakło czegoś, co uważam, że jest bardzo istotne, a mianowicie tej tej ważnej informacji, że dzięki tym paskom możemy zobaczyć, które zadania od siebie zależą, czyli.
Jeżeli wydłużymy jakieś jedno zadanie, to które inne będzie musiało poczekać Zabrakło tego tej wypowiedzi jest tak ogólnikowo, że w złożonych projektach natomiast to jest bardzo istotna.
To, czym się uważał różni wykres gantta od jakiś harmonogramów zwykłych, czyli, że bardzo ładnie widzimy, że jeżeli jeden proces nam się wydłuży, to inny może zostać również będzie opóźniony przez to, że nie może być rozpoczęty wcześniej, ani które są od siebie niezależne. I to też jest ważne informacja, że przedłużając jakiś 1 proces to 2 może sobie chwilę jeszcze. Poczekać no poprosiłem czas, żeby poprawił opis, żeby zwróciłem uwagę na to, że przecież to nie jest jeden z wykresów, jeden z rodzajów wykresów gantta, tylko że jest to osobna osobna sprawa i proszę bardzo, jak. odpowiedział
Chat GPT Przepraszam za błędne informacje. Faktycznie Karol adamieckiego opracował własny rodzaj wykresu
Ale nie jest on analogiczny do Diagramu Gantta. Adamieckiego opracował tak zwany harmonogram sieciowy An Network School, który przedstawiał planowane zadania w formie grafu skierowanego złożonego z węzłów i krawędzi. Węzły reprezentowały zadania, a krawędzie ich zależności. Harmonogram sieciowy był pierwszym w historii narzędziem umożliwiającym kompleksowe planowanie i zarządzanie projektami. Adamieckiego opublikował swoją koncepcję w 1896 roku, czyli znacznie wcześniej niż Henryk ant, który stworzył diagram gantta w 1910 roku.
Kamil Jak widzicie, teraz czas się poprawił podał daty, przeprosił to to się zdarza mu się czasem.
Natomiast teraz mówi o harmonogramie sieciowym. Przyznam się, że dopiero z czata się dowiedziałem o takiej nazwie. Zacząłem grzebać w Internecie i znalazłem jakiś jeden obrazek tego harmonogramu sieciowego, ale już nie mam w tej chwili czasu, żeby wchodzić szczegółowo.
Czy to jest na pewno od Karola? Czy znowu czegoś sobie nie zmiksował? Zwracam waszą uwagę na to, żeby po prostu być ostrożnym, że dane, które wypluwa wam czat nie zawsze są prawdziwe, a czasem są nad bardzo nieprawdziwe, więc trzeba te rzeczy weryfikować. Natomiast jeżeli chodzi o zastosowanie wykorzystywanie harmona. Harmonogramu ganta diagramu.
Mówiliśmy o tym w pierwszym sezonie, więc zachęcam do słuchania też na stronie student pro PL.
Znajdziecie stronę od jak właśnie skutecznie budować ten harmonogram, jak robi to w excelu też ktoś inny to nagrał, więc my tutaj zupełnie nie. Będziemy tego powtarzali.
Tylko odsyłamy was do do źródła, gdzie to jest dobrze po prostu wyjaśnia na wytłumaczone, wracając natomiast do czat.
Tu też chcę wam pokazać właśnie jak trochę halucynuje i wymyśla, a zadałem mu pytanie szukając wiecie komu powiedzieć o tym ciekawym podcaście i o tym.
Odcinku i w ogóle o całej koncepcji Więc zadałem pytanie takie wymień ciekawe projekty organizowane przez studentów w maju.
Chat GPT Oto kilka ciekawych projektów organizowanych przez studentów, które odbywają się w maju. Global Legal hake Fan to międzynarodowy hake fan, który łączy studentów prawa, programistów, przedsiębiorców i innych zainteresowanych, aby opracować nowe rozwiązania z wykorzystaniem technologii dla branży prawnej.
Student game Developers to inicjatywa studencka, która łączy młodych twórców gier i entuzjastów przemysłu gier w celu rozwijania swoich umiejętności, dzielenia się, wiedzą i tworzenia nowych gier. Klimat tak szym kropka tekst amit to globalna konferencja organizowana przez studentów
Która skupia się na zrównoważonym rozwoju i działaniach na rzecz zmiany klimatu, łącząc studentów pracowników naukowych i liderów branży technologicznej, student Energy sam mit to konferencja studencka, która skupia się na roli studentów w transformacji energetycznej, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz omawianiu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki International Mathematics Competition for University Students to międzynarodowe zawody matematyczne dla studentów z całego świata, organizowane przez Uniwersytet Blaise Pascal w clermont ferrand we Francji. Oczywiście jest to tylko kilka przykładów. Istnieje wiele innych projektów organizowanych przez studentów w maju w różnych dziedzinach i na różnych poziomach.
Kamil I słuchajcie.
No to oczywiście. Podejrzewacie, że chodziło mi o inną imprezę? Sprawdziłem ten pierwszy projekt. Faktycznie on siedzi tam odbywa na świecie.
Jesteś takiego resztę zostawiam dla Was, jeżeli macie ochotę, to zerknijcie z transkrypcje z tego odcinka i sprawdźcie te pozostałe wydarzenia, bo Jestem ciekaw czy one w ogóle istnieją dzieją się, czy też sobie coś zmiksował. I coś posprawdzał?
Natomiast zadałem takie pytanie czatowi, a mianowicie.
Słyszałeś kiedyś o Juwenaliach?
Chat GPT Jako model językowy AI słyszałem o juwenaliach. To impreza studencka organizowana w wielu miastach w Polsce.
Zwykle w maju na zakończenie roku akademickiego juwenalia to czas, kiedy studenci mogą się bawić, spotkać się ze znajomymi i wziąć udział w różnych wydarzeniach, takich jak koncerty, festyny, zabawy na świeżym powietrzu czy konkursy w niektórych miastach juwenalia są organizowane przez samorządy studenckie, a w innych przez miasta lub uczelnie.
Kamil No i tak właśnie. Czat po Wprowadzeniu odpowiada tak, jakbyśmy chcieli, idąc dalej Jeszcze raz zadaję pytanie w imię ciekawe projekty organizowane przez studentów w Polsce w maju No, bo tak jak zwróciliście uwagę, te pierwsze były światowe, bardzo programistyczne, komputerowe, więc doprecyzowałem swój prąd i takie właśnie pytania zada. Czyli wymień ciekawe projekty organizowane przez studentów w Polsce w maju.
Chat GPT Oto kilka ciekawych projektów organizowanych przez studentów w Polsce w maju, Juwenalia. Jak już wspomniałem, to imprezy studenckie organizowane w wielu miastach w Polsce, zwykle w maju noc muzeów to coroczne wydarzenie, w którym muzea i galerie sztuki otwierają swoje drzwi w nocy, oferując różne. Atrakcje takie jak koncerty, wystawy, warsztaty itp. Hake fani to wydarzenia, podczas których grupy programistów i projektantów tworzą nowe aplikacje, narzędzia lub rozwiązania technologiczne. W ciągu kilku dni festiwale nauki to cykliczne wydarzenia, w których naukowcy i badacze prezentują swoje odkrycia i wynalazki publiczności. Konferencje studenckie to wydarzenia, podczas których studenci prezentują swoje badania i projekty w różnych dziedzinach, takich jak nauki społeczne, technologia, nauki przyrodnicze itp wyjazdy integracyjne.
To imprezy organizowane przez samorządy studenckie lub inne organizacje, które pozwalają studentom poznać się i spędzić czas razem, na przykład podczas wycieczek lub obozów.
Maratony filmowe to wydarzenia, podczas których można obejrzeć wiele filmów w ciągu jednego dnia lub kilku dni. To tylko kilka przykładów ciekawych projektów organizowanych przez studentów w Polsce w maju warto śledzić wydarzenia na uczelniach oraz w lokalnych mediach, aby być na bieżąco z nadchodzącymi imprezami.
Kamil Jak widać, czasem trzeba go naprowadzić i nie mamy pewności, czy te wszystkie pozostałe projekty to konkretne akcje w jakimś konkretnym miejscu, czy ogólne nazwy wydarzeń.
Tak jak konferencja naukowa po prostu konferencja studencka, którymś prącie tutaj widzę, że tego nie ma. Napisał mi jako przykład wydarzeń akademickie targi pracy.
No i to one się odbywają pod tą nazwą konkretną w kilku uczelniach, więc dobrze to wykorzystał. Natomiast jeżeli chodzi o te inne rzeczy, no to z dużym dystansem.
Natomiast generalnie trochę wie, że dzwoni, ale nie do końca wie wie, gdzie dokładnie, więc już ostatni taki test i żeby pokazać wam, że. Troszkę się czat. Gubi, więc pomyślałem o promocji tego odcinka do kogo? Kogo to może zainteresować i zadałem takie pytanie.
Czacie? Wymień 10 organizacji, które mają strukturę ogólnopolską i mogą być zainteresowane tym wywiadem.
Chat GPT Oto 10 organizacji o strukturze ogólnopolskiej, które mogą być zainteresowane tym wywiadem samorząd studencki Polski ssp. Ogólnopolska organizacja zrzeszająca samorządy studenckie działające na uczelniach wyższych w Polsce, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów medycyny, organizacja skupiająca studentów medycyny z całej Polski, Erasmus, student Network Esn Polska Ogólnopolska sekcja Organizacji. , która pomaga studentom uczestniczącym w programie Erasmus Stowarzyszenie Studentów Prawa w Polsce S PP ogólnopolska organizacja zrzeszająca studentów Prawa Liga Akademicka organizacja skupiająca studentów zainteresowanych sportem na poziomie ogólnopolskim. Ogólnopolskie Stowarzyszenie studentów architektury krajobrazu organizacja skupiająca studentów architektury krajobrazu z całej Polski, ogólnopolska Federacja Organizacji studenckich o Foss, organizacja skupiająca różne organizacje studenckie działające na poziomie ogólnopolskim. Polskie towarzystwo ekonomiczne. PTE organizacja skupiająca studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie studentów chemii i inżynierii chemicznej, organizacja skupiająca studentów chemii i inżynierii chemicznej z całej Polski. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Weterynarii, organizacja skupiająca studentów Weterynarii z całej Polski.
Kamil : No więc nie mamy SSP samorządu, studentów Polski, tylko mamy Parlament studentów Rzeczpospolite Polskiejj. Więc opis pasuje nazwa niekoniecznie. Niektóre dalsze organizacje faktycznie istnieją, a niektóre są po prostu zmyślone i brakuje kilku. Myślę, że brakuje tutaj takich organizacji jak Nzs aż kilku innych, które naprawdę działają Ogólno Polsko.
No i na przykład nie ma czegoś takiego jak ogólnopolska Federacja Organizacji studenckich. Odbyła się taka konferencja pod nazwą ogólnopolska konferencja kół Naukowych i organizacji studenckich i jest też ogólnopolska federacja organizacji pozarządowych. Więc sobie trochę tam zmiksował. Więc tak, to tak to wygląda więc już idąc dalej.
Ostatnia rzecz, którą wam pokazać, jeżeli chodzi o o to trzeba być bardzo uważnym, jeżeli chodzi o wykreślenie czatu. No to zapytałem czat tak Napisz posta zapraszającego do wysłuchania wywiadu z Czatem Gpt dla studentów z kół naukowych w imieniu Hasłowo 5 ciekawych informacji, o których mówiliśmy w tym czacie, które mogą przydać się Studentom.
Chat GPT cześć studenci.
Mamy dla was świetną wiadomość, właśnie przeprowadziliśmy super Wywiad z czat Gpt, który dostarczył nam mnóstwo ciekawych informacji związanych z Ai i programowaniem językowym. A teraz chcielibyśmy zaprosić was do wysłuchania tego wywiadu, który jest pełen wartościowych porad i wskazówek podczas wywiadu rozmawialiśmy o wielu interesujących tematach, między innymi, jakie możliwości daje programowanie językowe i jakie korzyści może przynieść w przyszłości. W jaki sposób czat Gpt może pomóc w zbieraniu informacji i generowaniu tekstu na różne tematy Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji i jakie wyzwania stoją przed programistami? Jakie są najlepsze sposoby na naukę programowania i rozwoju umiejętności związanych z AI? Jakie umiejętności są najważniejsze dla przyszłych programistów i jakie cechy charakteru mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu?
Jeśli jesteście zainteresowani tymi tematami i chcielibyście poznać odpowiedzi na te pytania, to serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszego wywiadu z chat gpt wierzcie nam naprawdę warto.
Link do wywiadu znajdziecie w opisie, a na pewno znajdziecie w nim wiele przydatnych wskazówek, które mogą pomóc waszej przyszłej karierze w dziedzinie sztucznej inteligencji i programowania do usłyszenia.
Kamil Jak słyszycie, mocno poleciał, oddając własne pomysły, więc może powinienem zacząć od tego pytania później nagrywać? Czat był wtedy nagrywać Wywiad, bo wtedy bym wiedział o czym mówić, ale zwróć uwagę, czy ten początek po lekkim skróceniu ciekawie się zaczyna. W te konkretne 5 rzeczy należałoby samemu jednak dopasować to, co jest wartościowe. Z tego wywiadu zresztą tutaj pytanie do Was będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, co dla was jest najcenniejszego w tym odcinku?
Jak dotrwaliście do tego miejsca, to patrzę na licznik. Jestem aż zdziwiony, że tyle trwa tak długo rozmawiamy. Napiszcie proszę w komentarzach co co jest najciekawszego w tym naszym wywiadzie.
Być może gdybym zadał pytanie, to bardziej konkretnie, czyli po zakończonym wywiadzie są to może spróbuję. Dałbym mu tylko w nowym czacie czystym tylko.
Subskrypcje z tej rozmowy i wtedy on by się od niej do konkretnego tekstu to by nie pisał konkretnie tutaj zadałem takie pytanie trochę licząc na to, że on się zorientuje co było wcześniej. No jak widać, trochę to przerosło i tak jak wspomniałem na początku kończąc już tutaj maglowanie czata Gpt jest duża obawa na temat tego, że czat zastąpi zawody. Ludzie będą tracili pracę więc zapytałem czat. Jakie zawody możesz zastąpić?
Chat GPT Jako model językowy. Nie Jestem w stanie zastąpić żadnego konkretnego zawodu, ponieważ moje możliwości są skoncentrowane na przetwarzaniu języka naturalnego i dostarczaniu informacji na podstawie algorytmów i danych. Mogę pomóc użytkownikom w wykonywaniu pewnych zadań lub w przetwarzaniu pewnych informacji, ale nigdy nie zastąpię eksperta z danej dziedziny.
Moje narzędzia i funkcjonalności mogą jednak zwiększyć wydajność pracy wielu zawodów, takich jak nauczyciele, dziennikarze, badacze naukowi czy copywriterzy, co może przynieść korzyści zarówno im, jak i ich odbiorcom.
Kamil Martwić się mogą osoby, których praca może być wsparta przez sztuczną inteligencję. A te osoby nie chcą się on z nią zapoznać, nie chcą się tego nauczyć, bo nagle się okaże, że ktoś ma lepszą jakość tekstów. Szybciej przygotowuje, więc myślę to też dla was informacja, Zajrzyjcie do tych wszystkich narzędzi. Jak widzicie, one są niedoskonałe, co najmniej czat tutaj dużo, dużo, jak gdyby przyłapaliśmy go na na błędach. Możliwe, że gdybym te same pytania zadał czwórce, czyli temu następnemu poziomowi. No to one były bardziej konkretne. jak widzicie, on nie ma dostępu do bieżących danych. Jest tam zatrzymany w 2021 miksuje sobie rzeczy, natomiast ten kolejny czat ma znacznie więcej słów. Znacznie więcej skojarzeń jest lepszy jakościowo. Tak jak mówiłem na początku, nagrywam Wszystko tutaj robię dla was wersjach darmowych nie, nie wykorzystując żadnych.
Nie Wydając żadnych pieniędzy, tak samo okładka to ta buźka czatu jest wygenerowana przez narzędzie.
Narzędzie do tworzenia grafik, więc to Wszystko tutaj robię. Darmowo też spróbuję po naszym odcinku nagrać taką zapowiedź z twarzą zobaczymy, czy to się uda, więc to Wszystko robię na na tych darmowych rzeczach. Natomiast te płatne mają oczywiście lepszą jakość i i jeżeli tutaj wam się podoba, to można w to i jeżeli czegoś potrzebujecie, no też nie odchodzę, żeby mieć wykupiony czat i w ogóle z niego nie korzystać. Nie tylko macie jakąś konkretną rzecz. Myślę, że w tam gdzie.
Słuchałem też przykładu case study firmy marketingowej, która wykorzystuje właśnie mit journey do tworzenia bardzo szybko grafik dla klientów które grafika jest generowana w 15-20 minut poprzez tam odpowiednie projektowanie. Poprawianie tych produktów. A gdy był to chciał tą grafikę stworzyć, wykorzystując te wszystkie narzędzia do tworzenia grafik. No to by zajęło to 2 albo 3 dni i to jest ogromna różnica to żeby posprawdzać, po inspirować się. No i jeżeli jesteśmy w stanie to wykorzystać.No to jak najbardziej można z tego korzystać tutaj może warto zwrócę uwagę jeszcze na temat praw autorskich, a mianowicie obecnie to, co powstaje na podstawie chata Gpt tych wszystkich. W narzędzi, które produkują obrazy, jest domenie publicznej prawa autorskie. Tutaj powtarzam za rzeczniczką praw patentowych, której ostatnio słuchałem wywiadu mogą należeć tylko do człowieka, więc nie, że maszyna czy też był taki znany przypadek, jak małpa zrobiła zdjęcie i. Fotograf, który dał jej aparat, myślał, że prawa autorskie należą do niego, bo przecież on dał aparat. Natomiast małpa nacisnąłem migawkę i sąd uznał, że nie ma praw autorskich człowiek, tylko są niczyje, ponieważ mało pani może ich dostać, więc są w domenie publicznej i tak samo jak działa sprzed wielu, wielu lat, których prawa autorskie wygasły, są w domenie publicznej.
Można z nich korzystać i 2 przykład, który chciałem wam powiedzieć to w Stanach już była taka sytuacja, że pewna pani pewna babeczka napisała komiks. Ilustrowała go w całości sztuczną inteligencją i poprosiła o ochronę patentową. Są są ten urząd odpowiedni, wydał jej patent na na ten jej komiks. Potem pochwaliła się w social mediach, że proszę bardzo, ma tu pierwszy raz patent na grafiki zrobione przez przez inteligencję i ten urząd cofnął jej tą. Te prawa zredukować nie zmienił, a mianowicie potwierdził, że treść historia wypowiedzi należą do niej natomiast grafiki zrobionym przez inteligencję są w domenie publicznej, więc każdy może z nich korzystać.
sam próbował trochę rzeczy tutaj projektowałem i i rysowałem. Niestety mit journey jest obłożony okropnie, nie da się do niego na razie dostać do tej części darmowej, natomiast będąc na tym discordzie, gdzie się pojawiają, pracę innych może się z nich korzystać. No bo są domenie publicznej, jak komuś z was się uda zalogować, to korzystajcie, no bo tam jest ilość kredytów miesięcznie darmowych i te grafiki są naprawdę dobre. Jeżeli chodzi o narzędzie o od czata Gpt, czyli od tego open ai. Czyli dali 2 No te grafiki pozostawia wiele do życzenia. Z tego co wiem, jeżeli ma się płatną wersję, one wyglądają trochę lepiej.
No i on się oczywiście powolutku uczy znalazłem z parę innych narzędzi ogólnie wszystkie narzędzia jakie wygrzebałem znalazłem w Internecie podlinkuje w opisie, więc będzie długa lista. Zaglądajcie, korzystajcie, sprawdzacie tego też powstaje bardzo dużo, trochę można mieć taki taką.
Uczucie, że ta codziennie jest jakiś nowa, rzecz nowa i nie na nadążamy Za tym trzeba się skupić na na na tych kilku, które być może są nam potrzebne do do wykorzystywania czy do planowania i pisania w social mediach czy do rysowania tutaj właśnie jakbym miał tak zebrać globalnie te rzeczy, które do których możemy wykorzystać narzędzia. z Ai to jest generowanie, usuwanie, dodawanie rzeczy na obrazkach, czyli te wszystkie graficzne rzeczy mogą wygenerować się od zera, usunąć jakąś część. Na przykład to jest akurat nie wiem czy znajdę takie narzędzie, żeby tutaj usunąć dla tych, co widzą obraz tam kawałek szafki za sobą może uda mi się ją wywalić.
Na pewno na poziomie zdjęcia, jak byłbym w stanie to zrobić. Nie wiem czy narzędzie darmowe, żeby godzinny materiał tak przerobić, ale to są, że takie rzeczy dosyć łatwo do zrobienia. Czy dodanie czegoś, sam się bawiłem, Że zamieniłem na zdjęciu z gór, z włożyłem ocean ze statkiem i jest jako jako taka ciekawostka. Są generatory Muzyki, czyli jeżeli potrzebujecie Podkład do filmiku do jakiejś.
Może na jakimś wydarzeniu to, żeby jakaś muzyka leciała w tle. Możecie to poprzez pisanie, czyli ten model językowy pisać do do do do nich i do do do niego i powstanie wam muzyka Nie wiem, nie tego w to się akurat nie bawiłem. Jak z muzyką nie Jestem jakoś szczególnie dobry. Lubię słuchać.
Natomiast niedawno ten film już powiedział, że Kamil zrób coś dla muzyki, nie śpiewaj i i też się jakby nie, nie, nie porywam się za tworzenie Natomiast no też jak pewnie wiecie, a jak nie, to wam właśnie mówię są całe zbiory darmowej muzyki do wykorzystywania darmowe albo też odpłatnie tak samo jak są banki i stockowych zdjęć płatne.
Jak i też darmowe? O tym było w jednym z poprzednich odcinków. W pierwszym sezonie tam są podlinkowane te darmowe miejsca. Gdzie gdzie są obrazki możecie generować, plantować sami, jeżeli chcecie coś konkretnego, aby przeszukiwać. No to jest taka różnica, że jeżeli macie konkretny pomysł, chce mieć nie wiem czerwony rower na tle. góry no to wpisuje i mam tak natomiast gdybym chciał ten czerwony rower znaleźć na stockowym zdjęciu jeszcze najlepiej darmowy. Żeby nie płacić. No to może nam parę godzin zająć sam wielokrotnie, na przykład wybierając okładki. Artykułów, które widzicie tutaj na studencie pro no to tak godzinka szukania, coś, co będzie idealnie pasowało pod napisałem. Przypomnę, że zaczynaliśmy ze ten pro długo przed tym, jak w sensie zanim było po prostu ten chat gpt i ta cała rewolucja, można powiedzieć się zaczęła, więc mamy grafikę, mamy muzykę, mamy wideo. Yy mamy mamy wideo, czyli też można coś usunąć, coś dodać, pobawić się tym. Ja też nie czuję się, żebym był filmowcem, więc nie nie wchodzę w to jakoś szczególnie głęboko.
Natomiast myślę, że jest większa dostępność, jeżeli ktoś ma czas i energię i potrzebujecie coś poprawić w jakimś filmiku na jakieś social media, no to można tutaj podjąć takie wyzwanie.
No i coś, co myślę, że możecie śmiało zapisać sobie jako link czy uruchom zainstalować na swoich komputerach to brink powraca jak i w ogóle narzędzia Microsoftu i przeglądarka Edge. Ja się z nią przeprosiłem długi czas w ogóle omijałem programy.
Ee obliga wiecie no Google miał do niedawna ma miał 97% wszystkich zapytań w Internecie, natomiast przez to, że brink wszedł ze sztuczną inteligencją, możliwe, że te dane będą się za chwilę zmieniały albo już się właśnie zmieniają. Jestem ciekaw kolejnych badań, jeżeli chodzi o to, z czego ludzie korzystają, trochę można powiedzieć, że brink nic do stracenia więc dołożył czat do wyszukiwarki i tutaj mamy sztuczną inteligencję, która przeszukuje Internet i podaje nam dane, czyli wiemy skąd on to wytrzasnął. Możemy wejść na jakąś stronę, są te rzeczy podlinkowane.
I to jest, to jest ciekawe. Za chwilę wam pokażę jakieś tutaj przykład, więc to są rzeczy, do których myślę, że można korzystać, zaglądać i w kolejnych rzeczach w Microsoft będzie dodawał jakieś rzeczy związane ze sztuczną inteligencją.
No bo, jeżeli nie wiecie, to wam właśnie mówię, że Microsoft zainwestował ten tą firmę OPEN ai, a więc ma troszkę w pierwszej kolejności rzeczy. Od nich dostępny tak miałam powiedziałem, na początku odsyłam was do kilku materiałów, że ja już nie będę tego powtarzał. Są po prostu dobre wartościowe. Obejrzałem tego naprawdę dużo w Internecie, a te Wam polecam do obejrzenia. Michał Sadowski rozmawia z Krzykiem Rajdą z head of i of brand wybrane 24.
Gościem z katedry sztucznej inteligencji Politechniki wrocławskiej. I to jest taki odcinek o temacie Odkryj tajemnice czata Gpt przyszłość ai czy jesteś gotowy na rewolucję? Poza tym W tym odcinku Michała Sadowskiego jest 9 narzędzi, w których warto korzystać, którą tam króciutko opisuje.
Więc to Wszystko wam podlinkuje Marek Jankowski, który zainspirował mnie do tego do tej formy, w ogóle nagrania, że rozmawiam z czatem też nagrał taki odcinek dawno temu i tam też zwraca uwagę na różnego rodzaju te halucynacji, błędy, ale jednocześnie to pokazuje, do czego czasem można ciekawie wykorzystać, więc polecam. I dużo wiedzy. Dostarcza mi też Paweł Tkaczyk, z którym macie Wywiad ten. Na żywo z. Obrazem, więc polecam do zajrzenia, natomiast Jestem społeczności.
Płatnej to od razu mówię płatnej społeczności, gdzie Paweł dzieli się swoją wiedzą. Mamy co piątek spotkania Porusza też takie bieżące tematy, więc tam dużo od Pawła takich pomysłów podpatruje i i też się to jest z wami poniekąd tym dzielę, jeżeli chodzi o samego Igrasilu.
Jeżeli planujecie po studiach jakieś działania związane z marketingiem albo zakładania własnego startupu, jakąś małą firmę, warto się przyjrzeć tej społeczności. Tam ogromnie dużo wiedzy, którą można wykorzystywać w takiej Solo działalności, bo właśnie w działaniach marketingowych, więc Pawle prosisz, żeby mówić o to igrasilu Proszę bardzo, niniejszym to czynie Paweł, tak za każdym razem się tam przypomina, że powiedzcie innym o tym, że igras i istnieje. No i teraz wracając do jakiś takich rzeczy konkretnych chciałbym wam podać, jak jeszcze można go wykorzystać i tutaj sięgam do Beringa i w ringu zadałem pytanie, Napisz mi co to jest za projekt na podstawie strony i tutaj wklejam linka do strony NZ org PL Slash Studencki Nobel i oto odpowiedź jako dostaje od berlinga.
Chat GPT Studencki Nobel to cykliczny konkurs zorganizowany przez niezależne zrzeszenie studentów Nzs. Którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach zarówno naukowych, jak i społecznych. Konkurs skierowany jest do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się swoją ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Realizowany od 12 lat. Projekt skupia się na propagowaniu rozwoju nauki, literatury i sztuki, wsparciu idei wolontariatu oraz ułatwieniu młodym zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań. Jest to jedyny taki program stypendialny tworzony przez organizację studencką 12. Dowiedz się więcej pierwsze bing.com drugie nzs.uj.edu.pl.
Kamil Tu jak widzicie, on wam podaje strony, na podstawie których stworzył tą odpowiedź i mimo że ja mu podałem konkretną stronę, której miał to stworzyć, on sobie dołożył jeszcze inne strony, więc zebrał te informacje z tego co mi wiadomo, brink korzysta z czata tego czwóreczki tej płątnej
Wyższy poziom, więc teraz jeszcze w ogóle możecie z tym zrobić tak jak wam mówiłem. Robimy przykład pisania do. rektora pisma i teraz to co miałem napisane od czata Gpt przepraszanm nie to, tylko to co miałem napisane z Beringa kopiuje i Wkładam do Czata gpt z takim początkiem Napisz prośbę do rektora o patronat nad studenckim noblem dwukropek i studencki Nobel to cykliczny nam później jest to dokładnie co było wyplute przez. Przez bringa i proszę bardzo, jest odpowiedź.
Chat GPT Szanowny Panie rektorze, zwracam się do pana z uprzejmą prośbą o patronat nad projektem studenci Nobel cyklicznym konkursem organizowanym przez niezależne zrzeszenie studentów Nzs. Projekt ten skupia się na wyróżnieniu studentów z całej Polski, którzy osiągnęli wybitne sukcesy zarówno na polu naukowym, jak i społecznym. Jego celem jest propagowanie rozwoju nauki literatury i sztuki, wsparcie idei wolontariatu oraz ułatwienie młodym zdolnym artystom i naukowcom rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Studenci Nobel jest realizowany od 12 lat. Jest jedynym takim programem stypendialnym, tworzonym przez organizację studencką. Projekt ten jest nie tylko wspaniałą okazją dla studentów do zaprezentowania swoich osiągnięć, ale również stanowi ważny element promocji polskiej nauki i kultury. Dlatego też zwracam się do Pana z prośbą o objęcie patronatem nad projektem studenci Nobel. Wasza obecność na liście patronów będzie dla nas nie tylko ogromnym wsparciem, ale również potwierdzeniem ważności i rangi projektu z poważaniem twoje imię i nazwisko.
Kamil Zapomniałem dodać zaproszenia na galę finałową, więc. No tak. Napisz prośbę o patronat studenckiego Nobla. Dodaj zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się 13 maja w auli Politechniki Warszawskiej i czat dodaje do tego, co już było wcześniej taki akapit.
Chat GPT W imieniu organizatorów, chciałbym zaprosić pana na uroczystą galę finałową konkursu, która odbędzie się 13 maja na auli Politechniki Warszawskiej. Galata będzie okazją do uhonorowania zwycięzców konkursu oraz zaprezentowania ich osiągnięć Dodatkowo Podczas uroczystości zaplanowane są również występy artystyczne oraz panel dyskusyjny na temat rozwoju nauki i sztuki w Polsce. Liczymy na to, że patronat pana uczelni nad studenckim noblem przyczyni się do zwiększenia prestiżu konkursu oraz do promocji polskiej nauki i kultury. Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy.
Kamil No i tutaj zwróćcie uwagę, że znaczy. Po pierwsze, gdybym dołożył dane, że to jest rektor konkretnie uczelni, to one oczywiście byłyby tutaj zawarte, ale to, czy uwagę, że czas sobie wymyślił, że podczas tego wydarzenia będzie. Panel dyskusyjny i występy artystyczne. I tutaj przechodzimy do takiej kolejnej, dość dużej konkluzji, którą mamy dla was i proszę, żebyście to zapamiętali, a będą.
To co czas wam przygotuje, to co dzięki niemu sobie przygotujecie, napiszecie, czy we wniosku, czy w prośbie o patronat, czy o współpracę z jakąś firmą, to później trzeba wstać od komputera i to zrobić w Realu i na to bardzo Uważajcie. Czyli on tu fajnie podpowiada pewne rzeczy możecie pomyśleć o nie wpadłam na to, żeby zrobić występ artystyczny. Jakąś debatę podczas takiej gali finałowej, więc możecie je zorganizować albo wyciąć to zdanie, żeby nie pisać o czymś, czego nie. Będzie, no bo troszkę było nieelegancko, gdybyście zaprosili rektora na panel dyskusyjny czy na występ artystyczny, którego po prostu krótko mówiąc nie będzie. Dlatego uważam, że. Tak ważne jest to, żebyśmy się znali na tym, co robimy. Mieli wiedzę poprzedników albo żeby ktoś z poprzedniej ekipy był w projekcie po raz kolejny i nam zwrócił uwagę, co jest możliwe. co nie jest. Możliwe, bo możemy stworzyć super opis nie wiadomo czego co będzie się działo w naszym projekcie, a później się okazuje, że. Jest to niemożliwe do zrealizowania albo nie mamy zasobów albo czasu, więc trzeba mierzyć siły na. zamiary
Też mam takie przemyślenie, że bardzo trudno jest budować zaufanie do organizacji studenckiej. Taką wiarygodność często to zajmuje jedno dwa pokolenia można powiedzieć, czyli kolejne ekipy, które są w organizacji, natomiast bardzo łatwo to stracić. Jeżeli przez 2-3 lata organizacja zaczyna współpracować z jakąś firmą albo z jakimś podmiotem instytucją i to ta współpraca jest coraz lepsza, a później przyjdzie jedyna ekipa, która schrzani to Wszystko od a do zet no to kolejni już nie mają tej możliwości, Żeby skorzystać z tej współpracy, więc proszę, nie bądźcie tymi, którzy wymyślą za dużo na obiecują. A później nie dowiozą, nie zrobią i i będzie po prostu nie nie elegancką mam nadzieję, że jeżeli nie macie tych poprzedników, ale słuchacie studenta pro od początku, czy sobie teraz posłuchać od początku No to będziecie mieli tą wiedzę na zwróć uwagę, jakie są wasze możliwości Zbierzecie zespół tak jak tu wcześniej też mówił czat. Zbierzcie zespół i wspólnymi siłami coś zrobicie. Podsumowując narzędzia są w inteligencji jak chat gpt czy inne nakładki. które wykorzystują ten silnik, ale. Służą do różnych rzeczy, są troszkę jak młotek. To operator tego młotka może wykonać z niego coś ciekawego, coś dobrego zbudować karmnik dla ptaków czy coś politycznego, a może mogą też może być też użyty w niewłaściwy sposób, żeby zrobić komuś krzywdę? Może lepszy przykład to jest samochód samochodem można przewieźć ludzi czy towary na czas z miejsca w miejsce. Żeby mniej się zmęczyć, a z drugiej strony można wjechać w kogoś, zrobić mu krzywdę, więc to zależy od tego, kto kieruje. Czyli w tym przypadku to proptuje, kto wykorzystuje to narzędzie i do czego. Znalazłem też ciekawy film na temat darkside czaa gpt link w opisie też sobie Zerknijcie co co tam można porobić, jak można ominąć też te blokady, które on ma o tym jest dużo informacji, więc już tego nie powtarzam.Że jak poprosić go o to jak? By wam powiedział jak coś ukraść, to nam wam napiszę, że on nie jest od tego, że nie wolno kraść i w ogóle. Natomiast jak napiszecie.
Prośbę o scenę w filmie, w której ktoś coś kradnie. To już wam to opisze i podpowie. Dziękuję za dzisiaj za wysłuchanie z tego co widzę, to wyszedł całkiem długi odcinek. Dajcie proszę znać jak wykorzystujecie czat Gpt albo inne narzędzia zresztą inteligencją i bardzo mnie ciekawi czy już w waszych głowach powstały jakieś pomysły na projekty. Związane ze sztuczną inteligencją. Może jakiś konkurs na to, żeby studenci pokazali, jak można go wykorzystywać, czy czy czy do czego stosować? Napiszcie, proszę o tym, Jestem bardzo ciekaw waszych. tychj sugestii i uwag obserwujcie nas na mediach społecznościowych w aplikacjach czatowych, w aplikacjach podcastowych, gdzie gdzie publikujemy co środę nowe odcinki, za chwilę będzie przerwa, no bo działamy przez 10, 10, 15 tygodni semestru Natomiast wakacje oczywiście Mamy wolne i nie, nie działamy. Natomiast no tych treści już jest na tyle dużo to. Będzie chyba 26 czy 7 odcinek, więc myślę, że można jest w czym wybierać i ta Rada jest teraz pierwszy odcinek, który trafiliście. Macie naprawdę dużo rzeczy do odsłuchania wstecz. No i tyle dziękuję wam bardzo za za wysłuchanie. Dziękuję ci czacie za poświęcony czas. Można powiedzieć i. Do zobaczenia usłyszenia. Ja mam nadzieję, że z wami zobaczę się, czy usłyszę w Realu, a z czata korzystajcie i Jestem ciekaw jak do czego go wykorzystujecie do usłyszenia.